Leštění kovů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Leštění kovů

#1 Příspěvek od forbidden »

Potřeboval bych poradit jak na leštění kovů, konkrétně hliníku. Nepotřebuju z toho zrcadlo, ale chci zahladit jemný škrábance a stopy po vodě. Na netu jsem hledal, ale všichni leští leda tak ty svý plechovky (autolaky).
Mám dva kotouče do vrtačky, jeden molitanovej a jeden z umělé vlny asi. K tomu jsem vzal střední brusnou pastu. Jenže nevím, jestli patří pasta na molitanovej, nebo vlněnej. Případně jestli se některej používá třeba jen tak, na sucho.
Mám i něco do multibrusky. Ten zleva má v sobě nějaký abrazivum, takže ten se asi používá sám jak je. Jeden jen jak z tvrdýho koberce a ten bílej jako ta hrubší strana houbičky na nádobí.
Mohl by mi někdo dát pár rad, ať to hned nezk...?

Díky
Přílohy
multibruska
multibruska
kotouče do vrtačky
kotouče do vrtačky

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#2 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Jde o to , zda máš měkký hliník , tvrzený nebo dural . Dobře to umí renovátoři veteránů . Tam bych se podíval . Občas mají kartery do lesku . Právě postup se bude lišit tvrdostí . Dural půjde lehce . Ono když si vytvoříš zbytečné vrypy , tak se jich další prací špatně zbavuješ . Já jsem leštíval nerez a tam je to bez problémů . Nakonec filc se zelenou pastou . Tak jsem leštil i mgf hlavy . Nejdříve velni jemným kotoučem srovnat a potom leštit .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Co to je přesně za materiál nevím, ale je to tvrdší hliník, nebo dural. Mám tu nějaký měkký plechy a to je něco úplně jinýho, to je jak máslo.
Na té stránce mají jen látkový kotouče, ani molitan, ani vlnu. Pastu mám na hliník správnou.
Přílohy
IMG_5262.JPG

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#5 Příspěvek od mihal »

Leštil som hliníkové strešné lišty na stovke. Pôvodne boli dotlčené že som váhal či to má zmysel a to som nevedel čo ma čaká. Najprv som ich vyrovnal malým kladivkom, potom gumákom. Prišiel na radu šmyrgel od zrna 200 na hrubé vrypy a základnú rovinu, následne 600, 1500 a 2500. Potom zelená pasta 3M a nakoniec nejaký antihologram. Vo výsledku to bolo dobré ale chce to čas, tie lišty majú meter každá ale 6h si vzali. Aby to bolo perfektné tak by to chcelo viac. Je to mäkký hliník a rozleští ho aj flanel, ale tie škrabance sú prevít. Druhý raz by som to nechal ako to je, dobová patina k tomu patrí.
EDIT: Tým baránkom by som do toho nešiel, ten berie príšerne moc, teda aspoň mne sa neosvedčil, leštil som tou hubou a keď sčernela tak oprať.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Kdysi jsme dávali odrazné parabolky pro svítidla někomu k chemickému leštění, výsledky byly dobré. Něco asi jako http://www.chemickelesteni.cz/uvod/

Odpovědět

Zpět na „Poradna“