Problém s kopií stránky / Microsoft Edge

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Problém s kopií stránky / Microsoft Edge

#1 Příspěvek od Milan »

Asi před 2 roky mně po havárii NTB nainstalovali v opravně prohlížeč Microsoft Edge namísto původního Exploeru ( a W10 namísto 8.1) . Pro mě hrůza , běžně činěné věci nejsem schopen již udělat - buď jsem už úplně zblblý, nebo to to Edge
neumí. Tak třeba potřebuji kopii/výřez stránky z netu ve formátu třeba jpg.,
abych do toho mohl něco ručně domalovat . Jedinou funkci, kterou nacházím, je "Zachycení webu" , ale tou z toho žádný obrázek nikam nedostanu ,třeba do "Malování" ( které se mi navíc v základní nabídce ani neobjevuje, je tam jen Malování 3D) .
Poradí někdo ? Díky.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Možná jsem nepochopil.
Dej PrintScreen a poté např. v IrfanWiew nebo jiném programu v Edit zvolit Paste.S obrázkem si už dělej co chceš a ulož v mnoha fomátech. Nebo překopíruj do Malování atd.
"Malování" zadej do 'hledaný výraz' na spodní liště a poté v okně odklepni.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#3 Příspěvek od Ruprecht »

Ve W10 zmáčkni Windows + Shift + S a si myší vybereš oblast ke zkopírování do schránky, pak si to vložíš kam chceš
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Řekněme, že dáš Zachycení webu, sejmeš celou stránku a uložíš do souboru (ikonka diskety, standardně asi dává do složky Staženo).

Složku si otevřeš, vybereš soubor levým tlačítkem myši, dáš pravé tlačítko myši, Otevřít v programu, vybereš z nabídky Malování.
Pokud tam není ve výčtu, dáš Zvolit jinou aplikaci a to Malování si najdeš. Případně řekneš, že chceš soubory jpeg otevírat vždy v Malování (nastavíš zatržítko).

Jpeg souborů je ale dost podtypů, některé jsou otevřít tam, jiné zase onde.

Nějakou menší oblast dělat jak tu píšou nade mnou.

PS. Nejsem si jist, zda se to Malování nemusí doinstalovat z Microsoft Store.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

OT jen pro zasmání - švagrovi jsem alespoň po 15ti letech jeho práce na PC ukazoval minulý týden malování . Bylo v programech , potom se již ukazovalo . :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Milan »

Díky chlapi, něco se již daří, něco ještě ne, bohužel to ovládání není tak intuitivní jako u starších programů , umí to moc a 99 procent mi stejně k ničemu není - ani mnohdy netuším , k čemu to slouží :) . Přiznám se, že k hlubšímu studiu mám již odpor , který se se zvyšujícím věkem zvyšuje :) .

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Nagant píše:
PS. Nejsem si jist, zda se to Malování nemusí doinstalovat z Microsoft Store.
Nemusí. Je v "Příslušenství Windows."

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od Milan »

Někde je to malování zastrčené, ale v nabídce není, viz obrázek části nabídky, je tam jen 3D malování .
Přílohy
Nabídka programů je bez malování.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Je v podsložce "Příslušenství Windows".
Taky se k němu dostaneš "postaru", Win+R a tam napiš "mspaint" (bez uvozovek), dej OK nebo Enter a máš ho :idea:
Přílohy
malovani.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hape »

Ruprecht má recht. Stlačením kombinací kláves Windows + Shift + S vyvoláš nástroj "Výstřižek a skica", z nabídky vybereš formu výběru oblasti pro výstřižek, označíš oblast pro vystřižení a ta se automaticky vloží do schránky. Po klepnutí na oznámení o vložení do schránky se ti otevře okno ve kterém máš na výběr několik nástrojů, kterými můžeš po výstřižku čmárat a dělat jiné úpravy.

A co se týče Malování, v mých Win 10Pro x64 22H2 je Malování (bez 3D) v Start>Příslušenství Windows.

Nebo stačí vedle Startu klepnout do hledání a začít psát název Mal..., nebo i Výst... a Windows už ti to najdou a nabídnou.

A nebo tak jak píše Hubert_79

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Další možnost je Ctrl + Shift + S, myší označit oblast a zkopírovat do schránky (funkce "Uložit jako").
Zobrazená nabídka "Uložit celou stránku nebo viditelnou oblast" se v tomto případě nepoužije.

Odpovědět

Zpět na „Software“