OPERA jak přenést nastavení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

OPERA jak přenést nastavení

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdar, včera mi zdechl notebook, ze smetiště jsem vyndal jiný (bohužel i jiný HW), nakopíroval soubory z disku a můžu fungovat dál, Jediné co mi schází - měl jsem v opeře v nabídce oken nějaká okna s www adresami které si nepamatuju, ale občas jsem je používal k hledání servisních manuálů které neměla táňa, jak bych tato okna vymámil z opery z disku který byl připojený k nynější mrtvole, teď ho mám připojený přes USB. Nevím jestli jsem popsal můj problém srozumitelně, potřebuju zkopírovat okénka jako na obrázku z připojeného disku.
Přílohy
okna.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Musel bys z původního systémovýho disku zkopírovat ze složky Opera podsložku "Rychlý přístup".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Rád bych ale není k nalezení ani na jednom z disků.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Ona bude k nalezení, ale budeš muset převzít vlastnictví tvé původní uživatelské složky jako admin, jinak do ní všude neuvidíš. Často se tato nastavení skrývají někde v identities.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#5 Příspěvek od piCZus »

Současné prohlížeče používají na uživatelská data šifrování a mají je někde ve složce. Na rychlý dotaz v Googlu to vyplivlo "C:\Users\Username\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable". Možná to vezme po nakopírování, ale bude se muset do toho účtu přepnout, což bude vyžadovat nějakou syntaxi jako příkaz https://peter.sh/experiments/chromium-c ... -switches/
Hledal bych: opera import user profile directory

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Nevím jestli to ještě někdo čte, abych nezakládal další vlákno pokračuju zde:
Podařilo se mi přenést nastavení, viz google z.jpg, jak to udělat aby google měl záložky tak jak naznačeno na google.jpg, nějak jsem v koncích...
Přílohy
google.jpg
google z.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »

Možná proto, že jsi v dotazu na Operu a na tom obrázku je Chrome.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

možná znova - používám operu, udělal jsem přenos nastavení do chromu, to se povedlo a chci, jak jsem napsal, aby se mi v chromu ukázaly záložky či jak to nazvat tak jak je to na obrázku google.jpg, to znamená abych tam měl všechno co je na tom obrázku google z.jpg.....jako na první obrázku okna.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepik9 »

A co to plus vpavo dole ?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od jardafiala »

To slouží samozřejmě k přidání zástupce, ale JEDNOHO. Já jich mám asi 35 a věřím, že existuje možnost dát je tam najednou. Ale zdá se. že o této možnosti nikdo (zatím) neví.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“