menic 240 voltov na 120 voltov

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mpedro72
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2022, 01:00

menic 240 voltov na 120 voltov

#1 Příspěvek od mpedro72 »

Zdravim, zohnal som na burze dvojdeck RCA RP 7768A .Je na 110 voltov .Spotreba je cca 12 W.Mam doma menic MERCURY 100 Watt 240/120 V / kupovany v Anglicku,kde momentalne byvam/ ale problem ,je v tom ,ze trafo neznesitelne piska .Mozete mi odporucit tichsi menic do 100 wattov? Mne staci EU verzia. Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Trafo do zásuvky: tady.,
Trafo na stůl: tady.
Trafo pro zabudování (např. do rozvaděče, skříňky apod): tady.
To tvoje původní trafo píská nebo bručí?
Pokud opravdu píská, tak je to nějaký elektronický měnič.
Pokud bručí, tak to bude klasicky železné trafo a jsou třeba uvolněné plechy.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Vyměnil bych trafo v tom dvojdecku, tipuju že tam bude 2x 9V.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
mpedro72
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2022, 01:00

#4 Příspěvek od mpedro72 »

Dakujem za odpoved a odkaz na menice. Ten povodny je podobny tomu co je uvedeny ako do zasuvky ale s nulakom.. Bol kupeny cez eBay. Kupim na Slovensku podobny tomu o je urceny na stol. Podelim sa potom zo skusenostami . Pekny den.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Já bych kouknul na typový štítek případně do návodu. Může být, že napájecí napětí je od...do... a ten dvojwerk klidně můžeš připojit do zásuvky bez měniče. Nebo tam může být nějaké přepínátko.
Nebo si třeba kup, případně nech namotat trafo 220/110V.
Nebo mne napadlo, že může fungovat i na baterky, akorát bude potřeba je měnit.
Nebo projdi místní bazary, jestli tam nenarazíš na něco cenově přijatelného na místní síťové napětí.
Nebo.....
Ale v Anglii jsi ty, asi víš nejlíp co se tam s tím dá dělat.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ak je ten menic lahky, je to elektronicky menic. Mal by byt tazky s trafom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Zachoval bych se přesně stejně jako
workhard, když píše:Vyměnil bych trafo v tom dvojdecku, tipuju že tam bude 2x 9V.
Už se mi dostala do pracek podobná zvrácenost na 110V značená Mitsubishi - vzadu místo síťovýho konektoru pro odnímatelnou šňůru "osmička" cosi obdélníkově hranatýho, jako by "osmička" dostala rohatou nemoc. Zřetelně snaha o ochranu tvarem konektoru před neznalým blbcem, kterej by to chtěl napojit na 220/230/240V. A zcela zjevně neúčinná, protože se to ke mně dostalo s označením "nejde na síť, na baterky ano" - samozřejmě, nějakej UMĚLEC do toho soklíku narval evropskou šňůru, pravděpodobně ji musel po stranách ořezat aby mu tam vlezla - a výsledkem bylo sčoudnutý trafo. Sehnat náhradní bez šance, označení bylo jen nátiskem kódem v rozsypaným čaji. Podle elytů na desce a datašítů použitejch švábů jsem odhadnul, že původní trafo bylo 2x9V s vyvedeným středem (ze sekundáru šly dva červený a jeden bílej káblík, vstup byl modrej s evidentně tlustší izolací, na desce před prvním filtračním kýblem byly 2 diody 1N4002), proud jsem změřil při simulovaným přehrávání z kazety na kazetu a maximální hlasitosti reprodukce při napájení z dílenskýho zdroje (nějakejch 300-350mA???) - a pak jsem tam namastil nějakou MYRRU nebo HAHNA nebo kýhoto šlaka zalitýho s co nejbližšíma parametrama co jsem našel v bedně a co se tam vlezl - a jozefčík se ještě po výměně síťovýho konektoru za evropskej (zas výzisk z nějakýho šrotovýho verku) pakoval jako funkční zpátky ke šťastnýmu blbounovi, kterej nechápe rozdíly mezi sítěma s napětím evropským a americkým/japonským ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“