"Kvalitní" vrtačka Parkside

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

"Kvalitní" vrtačka Parkside

#1 Příspěvek od JirkaZ »

Ani nevím, zda už to tady nebylo (nehledal jsem), nicméně pro příznivce PRC šmelcu z vohnoutího ráje:

YT

To uložení rotoru vůči statoru motoru snad fakt není pravda...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#3 Příspěvek od passion »

Doteraz som bol v tom, že je to vlastnosť takto uložených motorov. Že keď sa roztáča/zastavuje, tak si jednoducho trochu škrtne, ale keď beží, tak levituje v magnetickom poli. Mýlil som sa?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

To ses teda škaredě mýlil.....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Nemejlil se - každej takovej motor si takhle škrtne - akorát jen jednou jedenkrát, protože v ten moment už je těsně před smrtí a tím škrtnutím se to celý ukončí ... Od toho má motor ložiska, ve kterejch je uloženej rotor, aby rotor nelítal jak nudle v bandasce a právě nemoh škrtat o žádnou část statoru (s výjimkou komutátoru o uhlíky/kartáče).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#6 Příspěvek od Devo70 »

Rovnako má uložený motor aj priamočiara píla nižšej rady Makita 4329 ,u nej nieje žiadny problém so zadieraním.
Ale mikro brúska Parkside, to bolo iné kafe. Tá drela a kvílila od nova tak, že sa s ňou nedalo pracovať. Po reklamácii som doniesol druhú s tým istým problémom. Tak som ju otvoril, stator pootočil do správnej polohy, vypodložil papierikom a je kľud.
-ST-

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Všk stejnou konstrukci měla i ETA mixer před 40ceti lety .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Který?

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#9 Příspěvek od hajeklubos »

ETA 2043.
Rozdíl je v tom, že jde o kryty z 3mm tuhého plastu a vše je upevněno šrouby.
Po preventivní výměně ložisek to běhá dodnes na původní uhlíky.
Luboš
Přílohy
ETA2043.JPG

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

EKKAR píše:Nemejlil se - každej takovej motor si takhle škrtne - akorát jen jednou jedenkrát
Kdepak jedenkrát :-) Dělala mi to už kdysi přímočarka, koupená před více než 20ti lety. Taky jsem podkládal stator papírkem :-) No mám ji do dneška, ale používám jen občas.
Jako dítě jsem však potrápil motor z vysavače. Doslova jsem ho vysekal sekyrkou, protože nic vhodnějšího jsem v tu chvíli neměl. Na straně komutátoru se motor vytrh ze čtyřech silentbloků a ustál to, ovšem na straně druhé se zcela rozpadl bakelitový držák ložiska. Rotor se volně kvedlal mezi póly statoru. No co myslíte, rupnul jsem ho do sítě i tak :lol: Se strašným rachotem, ale točil se. Zapnul jsem ho vícekrát, vždy jen na chvíli. Přežil. Protože se mi líbil, provizorně jsem nahradil chybějící úchyt ložiska víčkem z pěny na holení. Takové matné, tmavěčervené, spíše do hněda, jiné snad ani nebylo. Padlo tam jak ulité, jen jsem uprostřed musel udělat přesnou díru. To byl pak fičák když jsem to zapnul! A ta dlouhá doba dotáčení! Byl jsem v sedmém nebi :D

Uživatelský avatar
bandi-p
Příspěvky: 22
Registrován: 13 zář 2012, 02:00

#11 Příspěvek od bandi-p »

Tento stroj ma moja mama dodnes v plnefunkcnom stave, bol to kedysi svadobný dar...menil sa za celú dobu akurát ten plastový unášač-adaptér

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“