"Nová" padesátka.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

"Nová" padesátka.

#1 Příspěvek od dzinzlahve »

Čau.

Mám z předchozí práce paragraf 6, ale četl jsem - o víkendu jsem dělal revizi dokumentů, a zjistil jsem, že mi za rok propadne - že se změní legistativa.

A co jsem slyšel, už to půjde dělat "jen na firmu*" nebo "jen na živnosťák".

Předtím sem si to nechal vždy jednoduše prodloužit "sám na sebe".

(*Prostě Vám firma bude muset dát razítko, že u ní "děláte s elektřinou". Já prostě vždy přišel, ukázal vysvědčení, doložil praxi a bylo to.)

Jaká je situace?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Legislativa se změnila od června . No nevím , ale nyní to sháním a musím si pro obnovu sehnat potvzení praxe , že jsem na vyhrazeném zařízení pracoval . Snad mi to ještě perzonální potvrdí , když jsem měsíc před ukončením PP a odchodu do penze . :lol:
Potom , předpokládám 2 měsíce , dám vědět , jak to dopadlo .

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#3 Příspěvek od dzinzlahve »

Ať jdou do pr*ele.

Pořád brečej, že se lidi "štítěj elektřiny" a pak tohleto. :wink:

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Pokud někdo má (měl) platnou zkoušku v rozsahu §6 nebo §7, neměl by být problém to mít jako podklad že má praxi...
Jen s §7 nebude pracovník s vyšší kvalifikací pro řízení činnosti, ale bude Vedoucí elektrotechnik. A do této skupiny nově spadne i projektová činnost, když zrušili původní §10, co měli projektanti.
A protože i v živnostenském zákoně bylo projektování přeřazeno do volných živností, bude si moci "vyprojektovat" nějakou úpravu "každý lepší elektrikář" :D

Tak nebrečte, ono se nic zásadního k horšímu nezměnilo

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Stejně nás jednou ti úřednící umlátí razítkama, dokud jim to budeme žrát. Kontrola být musí, to říká starý pravidlo, odpovědnost je daná obecně ze zákona, takže proč pořád nějaký změny?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jenže i mne vznikl problém , že zkušebák se odmítl doškolit na nové vyhlášky, tak musím najít jiného ... hledám kolem komína . Nejspíše naposled v životě .

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#7 Příspěvek od JirkaZ »

ZdenekHQ píše:Stejně nás jednou ti úřednící umlátí razítkama, dokud jim to budeme žrát. Kontrola být musí, to říká starý pravidlo, odpovědnost je daná obecně ze zákona, takže proč pořád nějaký změny?
Nechápeš, že byrokracie si vystačí sama se sebou, zejména od nějakého stupně jejího rozrůstání a degenerace systému výše?

Navíc nic jiného neumějí, takže čím by se živili? A řezat větev pod sebou si nebudou ani náhodou (např. tak, že by prohlásili svoje slinty za zbytečné, nebo nedej Bože sebe sama za totéž).

Stačí se podívat do Bruselu (odkud nakonec skoro jistě i tato změna pochází). A to jsem volil v referendu pro vstup, tehdy ještě v bláhové naději, že EU bude něco jako EHS.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

To zkus říct politrukoj xsc , že dnešní EU není EU z roku našeho vstupu . Normální člověk to vidí , že jedem do pekla .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Vzhledem k tomu, že ty nabízíš ruskou cestu, tak to sem radši ani necpi.
Jinak tahle změna 50 je v podstatě čistě místní dílo. Pro dost lidí není ani tak problém prokázat praxi, jako vyhrabat originál vysvědčení...

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#10 Příspěvek od milosak »

Syn nepotřeboval ani vysvědčení v červnu se vyučil, tak mu hned napsala škola 5 parag.
vysvědčení dostali až za 14 dní :D

Jsem zvědavej příští rok mají po maturitě slíbený 6 parag. jestli to tak bude.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Zase meleš jen nálepkové nesmysly . Momentální stav EU je pro nás katastrofou .
Jinak §5 je na dvě věci .

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#12 Příspěvek od milosak »

To víme ty chytráku :D

Taky jsi někdy začínal ne ??

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:Zase meleš jen nálepkové nesmysly . Momentální stav EU je pro nás katastrofou .
Katastrofou je, že ty své žvásty už zase cpeš do technických témat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Už si ani nepamatuju .... :lol: když končím . Celé 50ka s dokladem 20letá §6 komisaře nezajímala . Takže když to mladej pár let nebude dělat , je v riti . Tedy pokud má "jen" vyučení a ne maturu . S tou je to o moc lepší . Jinak by mi novou 50ku nedal . Asi záleží od kusu , jako u revizáka .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Tak je cpeš ty , já jsem jen potvrdil minulý příspěvěk , ale politruk je jen zaměřen .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“