Frekvenční měnič HITACHI J100 004SFE5

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Frekvenční měnič HITACHI J100 004SFE5

#1 Příspěvek od Kaca »

Dobrý den! Dokázal by někdo prosím opravit tento měnič: HITACHI J100 004SFE5 ?
Po zapnutí pouze probliknou LED asi na půl sekundy, potom zhasnou a to je vše. Při zhasnutí LED je slyšet cvaknutí asi relé.
Děkuji a všem Vám přeji krásné svátky a mnoho zdraví a úspěchů v novém roce!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

No nevím, je to plné různých jednočipů a zákaznických obvodů, zablemcané různými hmotami, měníme to kus za kus, je problém to jen rozebrat na součástky, kterých použitelných v tom stejně moc není. Ale třeba se někdo najde.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#3 Příspěvek od HF_Tech »

Jestli to má větrák, tak ho zkus odpojit. Na spoustě měničů je připojen přímo na napájení řídící elektroniky a když se zadře ložisko, tak zvýšený odběr shodí i elektroniku. Hlídání otáček menší měniče většinou nemají, tak to stačí jenom odpojit.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Díky za odpovědi! Větráček to nemá. Měnič jsem zaslal do Brna do AEF ke stanovení ceny opravy. Pokud bude cena nerentabilní jako že asi bude tak potom koupíme náhradu. Ještě jednou díky a zdravím!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Na nějakém takovém měniči jsem četl upozornění, že elektrolytické kondenzátory se mají preventivně měnit po určitém počtu hodin.
Taky se do něj při provozu dostává prach, který může být vodivý, a občas si sedne i tam kde desky nejsou nalakované.

workhard: Pokud ty vadné kusy vyhazujete, tak bych o ně měl zájem.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

No, ve filtraci jsou čtyři po 180uF. Myslím ž asi 15 roků měněny nebyli. Vyčistil jsem ho.Pokud se vrátí jako neopravitělný tak je zkusím vyměnit. Nejraději asi za nějaké LOW ESR. Díky!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Tam spíš bude problém v malých kondenzátorech v měniči co živí řídící elektroniku.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Díky! Nechtěl jsem do toho zasahovat nebo se v tom vrtat, spíše jsem to chtěl nechat odborníkům. No, pokud se mě vrátí jako nerentabilní oprava tak ty kondenzátory prověřím a uvidíme. Ještě jednou díky a zdravím!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Habešan - jde to na likvidaci, jako správná ekologicky smýšlející zelená firma ti to domů prostě nedají. Kondíky v tom vadné nevídám, jsou tam kvalitní, většina poruch vypadá viz obr., to by spíš nasvědčovalo tomu prachu, jenže když to pak sčoudne, je to už neopravitelné.
Přílohy
Puf
Puf
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Kaca »

Tak nakonec píšu jak to dopadlo. Byl vadný elyt 47/35 na pozici 11. Zajímavé, podle zajícometru dobrý, podle čínského měřáku také ale s normálním multimetrem jsem naměřil jen 34uF tak po výměně za LOW ESR 47/50 to zas jede. Díky za rady a krásné vánoce!!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Chápu správně, že na tuhle závadu v tom Brně nedokázali přijít ???

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Ale asi ano ale v tu dobu už jsme měli koupený nový a bylo rozhodnuto že se osadí nový. Já jsem se do toho nechtěl vrtat abych to ještě víc neroze.ral kdyby se to opravit nechalo u profi servisu. N, teď tedy bude jako záložní. Paradox je ten že náhradní mě v Brně nabídli a také byl zakoupený za necelých 4300 korun a když jsem poptával na netu ten původní tak mě Lektronix nabídl toto: Hitachi J100-004SFE5

Cena: 30 240 CZK

Doprava: 250 CZK

Dodací termín: 3 týdny (může se prodloužit vzhledem k blížícím se svátkům)

Stav: repasovaný

Záruka: 1 rok

Jinak cena opravy se rovná jednomu LOW ESR 47/50 a nějaký ten čas. Právě na základě Tvého příspěvku jsem do doho zavrtal. A úspěch. Díky!
Tak ještě jednou krásné svátky a hodně štěstí a úspěchů v novém roce!

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“