historické konstrukce

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

historické konstrukce

#1 Příspěvek od petula »

našel jsem starého radiokonstruktéra a tak jsem si prohlížel dávné konstrukce. To byly doby, to byly časy :D Jedno schéma vám sem přidám.
Mám tu ve frontě na repasi dva lampičkové osciloskopy. Jeden HP130 a druhý HP141. Snad na ně brzy dojde.
Přílohy
bejvavalo.pdf
dávné schema konstrukce pro radioamatéry
(221.99 KiB) Staženo 318 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Co je na tom . 8O 8O 8O

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#3 Příspěvek od foxrider »

Co tam znamená vpravo nahoře u té diody poznámka "Contact-cooled Rectifier" (30 mA minimum)?
Díky.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od nixdorf »

Z fóra UK Vintage Radio,
A contact cooled rectifier is a selenium type that is bolted to a set's chassis. The chassis then acts as a heat sink for the rectifier.

Čiže archaické označenie pre selénový usmerňovač s pasívnym chladením.
"30 mA minimum" hovorí už za seba - podla schémy vybrať (poskladať) taký, ktorý usmerní aspoň 30mA.

Súhlas s Bobkom, nevidím tam nič zaujímavé, schém zapojenia elektronkových prijimačov sú plné staré AR, Baudyš, Kottek a Oldradio. Ak už dnes niečo stavať s lampami, tak aspom teslák, rengen, radar alebo iné širokopásmové bučadlo...

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“