Vteřiňák aktivovanej UV světlem

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Vteřiňák aktivovanej UV světlem

#1 Příspěvek od Celeron »

Měl jste to někdo v ruce? Prodává se to ve flaštičce s pipetou a po nanesení se na to posvítí k flaštičce přiloženou pidibaterkou s UV ledkou.
Zajímalo by mě porovnání proti klasickýmu vteřiňáku a zastříknutím urychlovačem. Cenově to zase není tak hrozný, malý balení kolem 120 kaček. A prý to nečoudí, tedy nedělá na transparentních površích matnou šedivinu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#2 Příspěvek od ondraN »

Vyzkoušel jsem několik typů UV lepidel, ale podle mého názoru to na vteřiňák nemá. Pokud nechceš vteřiňák, co dělá mapy, stačí koupit typ "odourless" nebo na sklo.
U UV lepiel je potřeba dost velká plocha na nasvícení UV, aby zatvrdly. Žádný z těch, co jsem zkoušel, nedosahoval pevnosti a tvrdosti vteřiňáku. Teď používám tyhle lepidla k fixaci drátů na bastlech. Na to jsou super. Ale rozhodně je zkus, každý má jiné požadavky a třeba budou pro ty tvoje ideální.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Kdyz tajis link na to co presne myslis tezko rict, ale vetsinou se takto prodavaji lepidla na displeje mobilu. Pro ten ucel je to v pohode, ale zustane to i po vytvrzeni porad trochu mekke, podobne jako treba silikon.

Uživatelský avatar
Milda134
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2013, 02:00
Bydliště: jižně od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Milda134 »

Mám dva druhy balení, jeden s pipetou a druhý s lahvičkou.
Lepil jsem s tím plexisklový tácek, nanesl jsem lepidlo z obou stran, posvítil jsem modrou LED a super, tác drží a je to pevné, jenom je na povrchu ''jizva'' Při vytvrzování to nepatrně dýmí, ale v pohodě. Také jsem s tím lepil opravené zdroje do zásuvky a též stoprocentní. Zdroje jsem před tím lepil vteřiňákem, nanesl jsem silnou vrstvu (jizvu) a za pár hodin to uschlo, zatvrdlo a vypadalo to podobně.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Kdyz tajis link na to co presne myslis tezko rict,
Já se ptám obecně, vím že to existuje a tak mě jen zajímá, jestli to někdo zkoušel a s jakým výsledkem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Milda134
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2013, 02:00
Bydliště: jižně od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Milda134 »

Mám tyhle:

UV lepidlo Kapátko
a
UV lepidlo větší balení

Podle návodu v Kalifornii při použití této šmakulády hrozí rakovina
Přílohy
Příbalový leták
Příbalový leták

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Milda134 píše:Podle návodu v Kalifornii při použití této šmakulády hrozí rakovina
Divný, na nějaký stránce jsem četl, že to je určený pro zdravotnictví. Ale cena byla asi 10 x vyšší, balení bych odhadl 10 gramů.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Před pár lety jsem měl z alíka a za mě dobrý. Slepené věci držely lépe než obyč vteřiňák. I ty co nešli slepit vteřiňákem tady koupeným tak to drželo. Jinak tady kupuji loctite.
https://www.aliexpress.com/item/1005004744652071.html?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PotPalo »

To v tej čiernej "ceruzke" s UV svetielkom na konci som mal. Keď bolo nové, tak fungovalo dobre. Po zasvietení naozaj vytvrdlo za 5 sekúnd a bolo lesklé a tvrdé ako epoxid. Priľnavosťou je skôr ako epoxid, než ako sekundové lepidlo. Na plaste moc dobre nedrží v porovnaní so sekundovým lepidlom, ale na zalievanie konektorov je dobré. Ako som ho mal odložené dlhšie, tak sa postupne pokazilo. Tvrdlo podstatne dlhšie (bolo treba svietiť aj minútu), a na povrchu ostala lepkavá vrstva. Časom tiež trochu zhustlo. Tiež je nevýhode že nechutne smrdí.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#10 Příspěvek od makak »

Možná by šlo zkusit UV gel na nehty. Snadno dostupné bez objednávání z druhého konce světa.
Nějaká UV LED-ka se asi doma válí každému.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Celeron píše:
Milda134 píše:Podle návodu v Kalifornii při použití této šmakulády hrozí rakovina
Divný, na nějaký stránce jsem četl, že to je určený pro zdravotnictví. Ale cena byla asi 10 x vyšší, balení bych odhadl 10 gramů.
Co je na tom divnýho? To se přece nevylučuje.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

To je už alespoň tři? toky . Byla na to reklama v bedně . Za hrozný prachy . Koupil jsem na alíku . Zkušenosti viz výše . Tam to reklamovali na brýlích . Ono to narozdíl od vteřiňáku vyplní prostor-ale stěny musí být průhledné-celé se musí prozářit , ale zrovna promaštěný plast na brýlích to nevezme . Mám to ještě v šuplíku , ale když to stálo pár kaček , tak mne to nebolí .

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“