Horkovzdušná vyfoukávaèka

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

Horkovzdušná vyfoukávaèka

#1 Příspěvek od vladimir »

Ahoj, máte nìkdo zkušenosti s horkovzdušnou vyfoukávaèkou YAOGONG 858D ? Jde použít i k pájení SMD pøetavením?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Toto se prodává pod mnoha různýma značkama. Mám to jako ProsKit. Na SMDčka to normálně používám.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od vladimir »

Dík za info. Objednal jsem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Ještě jsem ale chtěl poznamenat, že se k tomu velmi hodí i spodní předehřev. Mám toto, kupoval jsem to myslím na Aukru. Používám jak při opravách, tak při pájení nových desek. Nemusí se tolik žhavit horkovzduchem.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jaky je vlastne rozdil mezi temito cinskymi horkovzduchy za petikilo a treba wellerkou za 80k? Ja mam taky nejakou takovou cinskou, teplotu to celkem drzi, fouka to dostatecne (vetsinou prutok nemam naplno) tak snad jen v zivotnosti mne napada.
https://www.soselectronic.cz/products/w ... 99n-176364

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Stabilita a přesnost nastavené teploty. Ta Wellerka má zdroj tepla uvnitř, toto má vyhřívání v ručce, ani nevím, co je vlastně lepší. Do Wellerky se myslím dají nahrát teplotní profily, měla by mít na hlídání teploty možnost externího čidla. Pro mě neužitečná věc, stejně jako přesná a stabilní teplota. Nedělám nic tak moc choulostivýho.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Wellerka s největší pravděpodobností topení uvnitř bedny nemá, horký vzduch vedený rourou by krutě chladl a roura naopak krutě pálila. Lepší horkovzdušky mají ale v bedně zdroj vzduchu, to tahle levná nemá, má v ručce ventilátorek. Spoustu mírně dražších čínských horkovzdušek kompresor v bedně už má taky.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Přeejšlím, jestli není lepší trochu připlatit a koupit rovnou nějakou Rework stanici, kde je předehřev, horkovzduch a mikropájka. Třeba tuhle. Když se to posčítá, tak to vyjde asi i levnějc. Na těch pár desek co ještě udělám...
Máte někdo podobnou stanici v týhle cenový relaci?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Zaky píše:Wellerka s největší pravděpodobností topení uvnitř bedny nemá...
Jo, asi máš pravdu, to by bylo technicky složitý. Navíc ta ručka vypadá nějaká "očazená", tak asi topí až ona.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Weller má topné těleso v ručce, loni jsem jej kolegům měnil.
Nepřežilo pár pádů ze stolu (ten držák je fakt blbě navržený).

No ale co - já doporučuji JBC, už jen pro tu rychlou výměnu trysek, to žádný číňan nenabízí.

Ono je to všechno o tom, jestli člověk dělá jednou za čas něco, nebo každý den leccos...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

JBC je bez diskuze vymakané a ještě ne za tak strašné peníze. I v práci mám ale jen číňana a v dobách minulých jsem si spoustu nástavců udělal z pocínovaného plechu, protože byly hrozně drahé. A vystačím si s tím úplně v pohodě.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Zaky píše: jsem si spoustu nástavců udělal z pocínovaného plechu, A vystačím si s tím úplně v pohodě.
A jak jsi ty nástavce dával dohromady? Pocínování plechu se za provozu nespálí?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Pertloval, taková mikroklempířina :-) Pocínování šlo za ty roky poněkud do tmava, ale úplně rezaté to není. Do extra estetiky to má daleko, ale účel to plní dokonale a investice byla pár desítek minut času.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Weller je zbytečně drahej. V práci používám každej den JBC AM-2A asi z roku 2009.
https://www.tme.eu/en/details/jbc-am-2a ... ols/am-2a/

Toto bude hrozná kraksna. https://www.dexhal.cz/yihua-853aaa-bga- ... pcb_z2774/
Na něco to snad stačí.
Přílohy
JBC AM-2A pic01.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Před pár lety jsem dělal podobný zeslabovací redukce na elektrickou opalovačku pistoli. Sehnal jsem si vhodný průměry železných trubek a kus plechu a vše stočil na soustruhu na stěnu cca 0,8 mm. A pak to zapájel 30% stříbrem. To jsem neměl dělat, ono se to v pájení za několik použití rozpadlo. Ta pájka teče už při 690 °C opalovačka dělá víc. Možná že by to vydrželo mosazí, ta se taví při 900. Druhej pokus bylo vytočení z jednoho kusu kulatiny železa. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“