KRIT

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

KRIT

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hodně jsem přemýšlel, jestli to sem dát, ale ono se to týká hodně uživatelů. Je vás hodně, co volně používáte svobodu slova, někdy i k nelibosti jiných uživatelů, ale ono se nám skutečně formuje Ministerstvo PRAVDY a už plodí první výsledky.

Takže by ta skutečná svoboda slova mohla časem skončit díky nařízení nějaké vrchnosti. Neboli pište si co chcete, ale my vám odpojíme server od netu. Orwell skutečně napsal návod, nikoliv knihu.

Doporučuju začít "brožurou" Radikalizace pracovníků státní a veřejné správy a přečíst si hlavně DOPORUČENÍ o monitoringu nálad. Vzpomněl jsem si na Švejka.

A zamyslet se.

Kód: Vybrat vše

https://www.mvcr.cz/clanek/krizovy-informacni-tym-ministerstva-vnitra.aspx
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

(Po každém kopci následuje jízda do údolí. I když ministr vypadá že je na drogách nebo vydíraný, není tam navěky. To už Heydrich si myslel, že některý stromy rostou do nebe. Maličká analogie s knížecím spiknutím vedle u Sasíků nedávno. Myslím, že jim to stačilo aby zastříhali ušima.)

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#3 Příspěvek od msar »

V zápatí toho pamfletu napsáno "NENÍ URČENO K VEŘEJNÉ DISTRIBUCI NEBO ZVEŘEJNĚNÍ" a nahrají to na net?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Kdo dnes dočítá všechno až do konce?
Kolik jich to upne na net, aniž by to četli? Dostali rozkaz, splnili rozkaz.

Tu rybu mi připravíš, Jiříku. Ale, to ti povídám, ochutnat ji nesmíš, sic se ti zle povede.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

To jako myslíš , že sem nemůžem napsat , co včera řekl Prymula - Je jasné , že covid vznikl v laboratoři za spolupráce amíků a číňanů ???

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

co mi ten jejich znak jenom připomíná . . .
Přílohy
znak kontrast.jpg

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych ještě chtěl trošku upřít pozornost na tu normalizační rétoriku, protože ona v tom opravdu je. Tady se třeba píše, že v rámci toho návrhu té nové legislativy: Cenzuru neděláme, jen omezujeme přístup a dosah...
Jinými slovy, tím se vysvětluje, že vlastně komunisté v sedmdesátých letech cenzuru neprováděli. Oni nám jen odpírali k určitým informacím přístup a jejich autorům omezovali dosah. Takže to vlastně není určitě cenzura.
https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenpro ... 050015.htm
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

https://www.psp.cz/

njn . . . máme se teda na co těšit . . .
. . . a volbou prezidenta to nekončí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaZ »

1) ten matroš od soudruhů z vnitra docela objektivně shrnuje fakta (překvapivě); to, k čemu se chystají (zatím ve vlastních řadách), je věc jiná...

2) pokud by jakýkoliv bolševik učinil jakékoliv tlaky směrem k moderátorům tohoto serveru, tak je tímto vyzývám, aby to okamžitě zveřejnili. A když to nepůjde zveřejnit zde, tak to alespoň soukromě rozešlete jednotlivým členům.

Kdo zažil minulého (říkám tomu reálného) bolševika, ten si vždycky bude umět poradit.

Dnešní "mladí" buď nevěří, že se situace okolo svobody kontinuálně zhoršuje, nebo to ignorují (obě skupiny si holt před procitnutím budou muset nabít hubu, jinak to nejde).

Třetí skupina mladých tomu tleská - z těch budou noví svazáci, poskoci, případně členové "vyvolených", nic nového pod sluncem.

Závěrem: pamatujte, že pravda obvykle bývá někde "uprostřed".
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

A když si člověk uvědomí , že Jourová příští rok končí a pověřenec pro Ukrajinu nastupuje ..... :lol: :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

:D
Přílohy
a.jpg

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Výňatek z klasika:
...
Onehdá se mi zdá
se mi zdá onehdá
městská rada zasedala
Řešila jak by se
zničila ta krise
co nám tolik dodala
Po debatě hlučné dosti
proti nezaměstnanosti
jeden kos náhle pak
zdvihnul nos, božskou káp
ať se natiskne leták
V tom letáku ať stojí
ať se nikdo nebojí
město na stráži stojí
pomoc mají jistou
Že na ně vzpomínáme
že peníze nemáme
tak jim ten leták dáme
nemaj co dělat, ať si čtou
...
msar píše:"NENÍ URČENO K VEŘEJNÉ DISTRIBUCI NEBO ZVEŘEJNĚNÍ"
Vzpomněl jsem si, když jsme kupovali auto, v autosalonu seděl i nějaký pojišťovák, tak jsem u něj uzavřel pojistku, zdálo se mi rozumné mít auto pojištěné už na cestu domů. Pojišťovák mi připomněl, abych se stavil v místě bydliště u zástupce jejich pojišťovny, až budu mít přidělenou RZ. To jsem udělal, bába byla neochotná, že to nejde, prý ten pojišťovák udělal nějakou chybu, odpověděl jsem: "Tak to opravte", prý to nejde, že podle jejich vnitřních předpisů... Baby jsem si vychutnal. Přerušil jsem ji: "Mě klienta vaše vnitřní předpisy nezajímají". Ještě jsme se tam handrkovali, nadhodil jsem, že bych mohl odejít k jiné pojišťovně, pak se tam objevil nějaký starší pán, babu umravnil a najednou to šlo.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Zaslechl jsem něco ve zprávách, že v parlamentu zazněly nějaké výrazy nevole i vole kvůli tomu, že projednávání boje proti dezinformacím bylo škrtnuté z programu. Nezbude mi, než sledovat další zprávy, jestli z nich vyčtu něco víc. Cenzura byla v osmašedesátém zrušená, ale vydrželo to jen pár měsíců. Za podpory sovětských tanků byla zase obnovená a věděli jsme o ní.
Naše generace byla tak přímo cvičená v hledání informací mezi řádky tuzemskými, z poslechu zahraničních stanic, případně v hledání na pásmech, kde chyběla rušička.
Podstatné je, že se často ty úředně odfiltrované informace stejně velmi rychle rozkecaly i bez médií, internet a sociální sítě ještě dlouho neexistovaly. Samozřejmě, bylo v pořádku veřejně konstatovat, že se v Západním Německu musí makat, ale dodat, že proto tam mají i trávu zelenější, to už bylo nebezpečné. Všude se mezi námi pohybovali slouhové, kteří to promptně nahlásili. Někteří ty hlášky přímo sbírali i s těmi, kdo je řekli.
Za nebezpečné pokládám skutečnost, že dnešní generace to nezná, a nejspíš si nějakého omezení ani nevšimne. Nerozezná ho. A najednou bude na všechno pozdě.
Naposledy upravil(a) Hill dne 11 led 2023, 17:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, v PS padla krásná věta. "Nemáte někdo nějaké nové dezinformace? Ty staré se časem ukázaly jako pravdivé..."
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Něco na tom bude , včera jsem byl na přednášce p.prof.Krejčího a za 14 dní má být prof.Drulák s ing.Paroubkem .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“