Rozvod DVBT2 - SAT - FM v rodinném domku

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Rozvod DVBT2 - SAT - FM v rodinném domku

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zdravím, mám na rodinném domě jednu SAT parabolu s TWIN LNB pro příjem Skylink na dvou TV, dále klasické polské síto s anténním předzesilovačem a několik po domě roztahaných TV s HiFi věží v garáži a pod pergolou. Nyní je k TV, kde se přijímá satelit přitažen jeden koaxiál, pozemní signál není využit. Chtěl bych satelitní a pozemní signál sloučit do sebe, aby na těch dvou TV byl možný příjem obou signálů. K tomu uvažuji použít AXING SWE 30-01, pro zesílení a rozbočení DVBT signálu uvažuji nad NEDIS CATV. Je moje rozvržení v pořádku nebo myslím blbě a bude to přebuzené? Za nynějšího stavu, kdy z DBTV síta jde signál přes dva klasické rozbočovače do pergoly(délka kolem 15 metrů), tak signál už je slabý a kostičkuje. Díky za rady, případně jestli poradíte jaký slučovač FM/DBTV2 a zda existuje rozbočovač na F-konektory na způsob koncové účastnické zásuvky pro rozbočení SAT/DBTV2.
Případně jestli to mám celé překopat a zapojit jinak?
Přílohy
Antenní rozvod 1.jpg

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#2 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak nakonec díky radám odborníka jsem se to rozhodl poskládat takto:
- nahoře antena FTE Hydra 35G(DVBT2) a Omnidirect pro FM
- u antén slučovač Alcad AM 187
- napájí to zdroj Alcad AL 105
- pozemní signál rozbočím FTE TER 3
- do satelitního signálu dostanu pozemní signál přes AXING SWE 30-01.

Tak snad to bude fungovat.
Přílohy
antenní rozvod 1-1.jpg

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#3 Příspěvek od judeware »

Antény typu Hydra mi nepřijdou jako něco extra (více ráhen, více Adidas?). Zlatá Color Vaten, nebo "české" síto. :oops:

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#4 Příspěvek od scorpions-cz »

judeware
osobně mám radši od Vatenu antény typu VT např. VT12. Oproti COLORkám, nemají plastový díly.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#5 Příspěvek od judeware »

U té Hydry bych se bál mechanické nestability - subtilní hliník, plus "jakési" plasty. Kvalita těchto "sušáků" je podle mě pochybná.

Ad Vaten Color - od listopadu marně čekám na zásilku z www.antena.cz (partner výrobce). Výroba stojí kvůli ceně hliníku i energií. Co s tím? V objednávce byly údaje "koncového zákazníka" (příbuzný), ale platba šla z mého účtu. To jsem si zase přidělal práci. :oops:

Originál Colorka z Chlumce stála tehdy o 700Kč víc.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“