Downgrade Firefox a profil

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Downgrade Firefox a profil

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Protože mně FF od verze 100 na WIN7 padá, udělal jsem downgrade na verzi 99. Byl jsem zvyklej z XP, že s tím není problém.

Jenže tady problém nastal, protože naskočilo upozornění, že profil nemusí být kompatibilní, tak že si mám nastavit novej. Čekal jsem, že pak do toho profilu verze 99 "nahraju" data z profilu verze 108 (vlastně jen záložky, nastavení vzhledu prohlížeče a hesla), jenže ono to jednoduše nejde. Četl jsem návod, ale to bych u toho seděl do jara. To se soudruzi v Mozile skutečně zbláznili, asi opravdu chtějí, abych přešel na Chrome?

Takže - mám na disku WIN7 původní profil FF (nikoliv export zálohy), mám čistej FF prohlížeč, jak to do něho dostat?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaZ »

To je bohužel jedna z mnoha věcí, která provází ono neustálé a zbytečné, doslova zběsilé tempo tzv. vývoje.

Nejmenovaný hmyz Ti ovšem vysvětlí, že to je správně (lépe řečeno "jediná správná cesta").

Věcněji: ano, v průběhu verzí FF dochází ke změnám formátu některých souborů v profilu a ne vždy je vše zachyceno v dokumentaci (právě z důvodů té zběsilosti).

Měl jsem nedávno podobný problém, bohužel už si nevzpomenu na přesné řešení - ale nějak to nakonec šlo.

Zkus hledat a dej si pozor na konkrétní verze.

Případně tady je snad rovnou něco aktuálnějšího.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Podle mě stačí ty záložky z nový verze vyexportovat a ve starý natáhnout zpátky. I když se interní formát změnil, tak ten pro přenos se moc nemění.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaZ »

Jo tak, no pokud chceš jen záložky, tak skutečně přes export a import, to je vcelku triviální...

Já mám profil FF plný doplňků, vzhledů, různých filtrů atd., takže tam to tak easy není.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak já tam vrátil verzi 108, ta se mezitím aktualizovala na 109 a stejně je "panensky čistá". No naštěstí mám starej šrot noťas XP, odkud můžu v klidu psát.

Já nevím, kdo z vás tu nápovědu o importu profilu (bez zálohy) FF četl, ale to je teda něco...

@JirkaZ: Jo, už je to jasný, soudruzi se zbláznili. For example, if you have Firefox 104 installed, downgrade only down to version 102.

No.......
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 17 led 2023, 21:26, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Já hlavně nevím, v čem je problém, ale FF mi na Win7 nepadá. Popravdě pád FF už jsem neviděl hodně dlouho. A vzhledem k tomu, že FF Win7 stále podporuje, tak si ani nemyslím, že by tam udělali nekompatibilní změny.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mně taky nepadal. Do verze 99. Ale to není moje instalace W7, i když z bezpečného zdroje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Minulej týden jsem to zrovna dělal ženě. Ze straýho PC s W7 na nový s W10. Prostě jsem jen přetáhl celou tu složku s profilem a dal na novej. Přetáhl jsem jen obsah samozřejmě, ten vygenerovanej název jsem nechal jak byl na novým hotovej. Funguje to bez problémů, vzhled, všechny doplňky, nastavení i záložky zůstaly. Ale to bylo ve verzi 108. Když to takto zkusíš, tak to nechodí?
Jinak já sám jedu stále na W7 a s Firefoxem jsem nezaznamenal jedinej problém.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaZ »

V rámci jedné (nebo několika konkrétně omezených) verzí FF není jakýkoliv problém celý profil přesouvat nebo i sdílet (kdysi jsem na dual bootu sdílel profil FF mezi Linuxem a widlous).

Problém to začne být mezi různými verzemi, pokud v jejich rámci došlo ke změně formátu interních souborů. A to nejen při downgrade, ale i při upgrade, když se nedělá správou software (protože pak si změnu formátu v profilu FF ošetří sám).

Bohužel neexistuje (nebo jsem ji nikde neobjevil) jasná a přehledná tabulka znázorňující z hlediska profilu kompatibilní verze FF.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ubnt
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2020, 02:00

#10 Příspěvek od ubnt »

Řešil jsem nedávno. Spustit s tímhle parametrem:
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" --allow-downgrade
a hláška o nekompatibilitě profilu by měla zmizet.
Mělo by stačit takto spustit pouze jednou a pokud proběhne úspěšně, dále již parametr není vyžadován.
Vyzkoušeno u downgrade z 107 na 106.0.5

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#11 Příspěvek od DukeNuke »

No, já už kdysi dávno začal používat FF ESR (varinata pro podniky atd. se zvýšenou spolehlivostí a bez překotných změn). Funguje pod W7 bez problémů.
na profily se můžu mrknout časem. Řešili jsme to, ale už si to nepamatuju.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

FF 108.0.1 (32b) mán na více mašinách s W7/32 jak Home, tak Profi a nikdy nepadl. Jen mě štve, že pro FF není k mání doplněk pro vlez do ČSOB. Tak tam lezu v Edge, kterej zase furt řve, že nemá ve W7 podporu. Ale zatím jede.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Pokud by šlo jen o záložky, tak: Historie/Správa historie/Import a záloha/Exportovat záložky do HTML

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , je to tak i u skype . Nestálé aktualizace . 7doma bez výpadků . Zato jsem chtěl u XP nacpat něco na FF protireklamového . Nešlo mi nic doinstalovat - hláška - není žádné rozšíření .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

To vlákno DPS , mi to přišlo akorát . Už jsem se svýma očima i rukama vzdal desku malovat trubičkáčem , je tam vícero švábů . Takže seznam mi přišel vhod , dokonce by mohl doplňovat i tabulky značení součástek . Děkuji . Nevadilo by mi i praktické porovnání cen i s kvalitou . :lol: Nemusel bych lovit kočku v pytli .

Odpovědět

Zpět na „Software“