Klávesnice za sklem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

Klávesnice za sklem

#1 Příspěvek od doga »

Ahoj,
v prosklených dveřích RACKu je zevnitř nalepený 17" LCD panel. A když je tak pěkně schovaný monitor od počítače, jak udělat klávesnici, aby byla taky tak pěkně schovaná a nebyla přístupná všem dvounohým živlům :D
Klávesnice by nesložila k sepisování románů ale na základní příkazy.
Dík za nápady ;)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Trochu zvláštní otázka. Ten "pěkně schovaný monitor" je přece taky přístupný všem dvounohým živlům. Stejně tak bude i klávesnice.
Z dotazu nevyplývá, jak má být nepřístupná. Zda tak, aby ji nemohli fyzicky poškodit, nebo zda tak, aby na ni nemohli psát.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Kdyby to byl dotykový panel, tak by mohla být klávesnice virtuální. Nebo pak obyčejná klávesnice, kterou by jsi po použití odpojil a schoval.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

Do racku si můžeš zakoupit uzamykatelný šuplík, dej do něj klávesnici, nebo klávesnici prostě odnes a v případě potřeby přines - zamykej rack.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

A co ti brani zamknout do racku klavesnici stejne jako monitor? :-)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

daj si tam usb predlzovak, niekam von a v pripade potreby nan proste tu klavesnicu pripojis.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#7 Příspěvek od doga »

Původně jsem chtěl vyrobit ze starého monitoru a klávesnice takový vysouvací šuplík, který vysunete, překlopíte nahoru dozadu a přístupová konzole je na světě. Viděl jsem to v nějakém dílu 24 hodin s Jackem Bauerem :D ale vypadalo to fakt dobře.
Pak jsem si všimnul, jak LCD panel pěkně zapadne do šíře skla a mohl by zobrazovat parametry pomocí Conky a myšlenka začala žít svým životem ;)

Nechtěl jsem, aby se tam klávesnice povalovala nebo se musela odněkud nosit. No a když už bych potřeboval pomoc od dvounohého živlu, nerad bych ho pouštěl do RACKu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Vysuvaci 1U suflik s klavesnicou (a touchpadom) a vyklapacim monitorom sa normalne predava. Mame to asi 15 rokov od DELLu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »


Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#10 Příspěvek od doga »

Ano, ano, to byla přesně moje původní idea. Teda ne za 30 tisíc, když se mi všechny komponenty válí doma, ale jak jsem psal, myšlenka se poněkud rozvinula.
To nikdo nedělá kapacitní klávesnici nebo nějaký druh virtuální promítané klávesnice?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

Ale dělá takové hračky. Jak spolehlivé to je těžko soudit.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od Valdano »

doga píše:To nikdo nedělá kapacitní klávesnici nebo nějaký druh virtuální promítané klávesnice?
Kapacitní přes sklo nejsou moc vhodné, ale těch promítaných se dělá spousta. Stačí do vyhledávače zadat třeba "virtuální laserová klávesnice" viz namátkou níže tři různé.

Laserová klávesnice Bluetooth
Laserová klávesnice K417
Laserová klávesnice AD2162

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Rekl bych ze stejne skoncis u toho supliku. Pokud se ti zda original drahy, nech si nekde ohnout kus plechu, pridelej ho na nabytkove suplikove pojezdy a mas to.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Velice pole možností nabízí bezdrátová klávesnice - beztak i tu obyčejnou máš zapojenou do nějakýho USBčka. Monitorem hýbat nemusíš, takže se Tvůj problém redukuje na samotnou klávesnici. A jelikož odpadá problém tažení kabelů, tak si můžeš hrát i před dvířkama racku. Předpokládám, že klávesnice bude uzamykatelná. Kvůli ukradení, nebo z důvodu nežádoucí manipulace.
Takže se tvůj problém redukuje na prostor, odkud klávesnici budeš vyklápět, a to je na Tobě, zda budeš řezat do dveří, nebo to našroubuješ do nich (zevnitř, nebo z venku). Viděl bych to na schránku s dveřima, který otevřeš a vyklopíš klávesnici a pracuješ. Pak klávesnici zavřeš a jdeš pryč. Mezi PC a klávesnici by nemělo být nic kovovýho _ bezdrátová klávesnice. A musíš počítat z občasnou výměnou baterie uvnitř klávesnice.
PS: Taky nemusíš vrtat do dvířek vůbec. Můžeš ji zavírat někde poblíž a pověřený osoby budou mít klíče od klávesnice a racku se nemusí ani dotknout.
Na rack a na klávesnici nalep magnety a klávesnice Ti bude držet a můžeš psát na svisle umístěnou klávesnici obouruč.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“