Jak seknout s kouřením ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Jak seknout s kouřením ?

#1 Příspěvek od konosuke »

Už mě to neba, smrdí celý byt, ošacení i finanční stránka není zanedbatelná jakkoliv cíga taháme z nedalekého Polska
cca o 40-50 Kč za krabku levnějc a to je furt lákadlo. V práci nehulíme vůbec - platí zákaz v celém areálu závodu je to
korejská automobilka - jen pro zajímavost. Měsíc to vydržel bez čouda v hubě a už zas. Nuže poraďte jak na to ale,
ne moc drasticky. Děkuji.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od hafca »

Musíš se zdravě nas.at jako kdysi dávno já. Kouříval jsem krabičku denně, A doma to bylo jak píšeš, puch. Kouřil jsem téměř to nejlevnější co bylo. Byly to cigáre Clea a když je zdražili o 1Kčs ze šesti na sedm, řekl jsem, že je nebudu podporovat. Já tenkrát moc chtěl TV Merkura abych ho měl jako monitor k Atari. Domácí rozpočet ale byl jen tak tak a další výdaj už by nešel. Abych měl jistotu, že zase nezačnu, tak jsem si ho vzal a platil ho místo těch cigaret.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Jo na značku Clea se pamatuji, na gymplu to bylo
kdybys nekouřil - už máš dneska mercedesa
ty kouříš ?
ne...
kde máš mercedesa ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

ja som presiel na elektronicke (nie iqos, ale tekuta napln). 3 roky uplne bez klasickych a teraz uz s min. nikotinu, alebo bez.
vyhoda je, ze si mozes potiahnut kedy chces a aj doma, lebo to nesmrdi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Jednoduše, zahodíš posledního vajgla a další cígo nezapálíš. Já to tak udělal bez měsíce před 25. lety… 🤓
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#6 Příspěvek od bdn »

Hlavně zajdi za obvoďákem pro razítko a na VZP pro 1000,- kč. https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a- ... ni-koureni

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#7 Příspěvek od jirkati »

Po těžké otravě alkoholem v pětadvaceti letech už 50 roků nekouřím. Měsíc jsem se z toho dostával a nemohl jsem se na alkohol a na cigarety ani podívat a to jsem jako cvok hulil Marici - mezi 20 a 40 kusy denně. Při práci v zahraničí jsem hulil taky a prokouřil jsem značné částky přímo v devizách. takže nekouření mi později ušetřilo značné částky.
Manželka periodicky kouří a nekouří. Při každém babském posezení v hospodě vždy skončí případná nekuřácká perioda. Má ale zakázáno hulit v bytě, takže chodí na balkon, v zimě zasklený.
Jen málokdo přestane najednou kouřit.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#8 Příspěvek od ransom »

Já teda kouřil sice intenzivně, ale vlastně krátce. Končil jsem po cca šesti letech praxe na šedesáti cigárech denně. Nemám tušení jak se mi to povedlo. Prostě jsem jednoho dne zjistil, že už nechci, a tak jsem si víckrát nezapálil.
Nejdůležitější asi není ani tak metoda, jako ta nasranost. Je to už skoro pětatřicet roků.
Brácha naopak skončil po mnoha letech, a přiměl ho k tomu plicní infarkt. Sice ho prej neměl z kouření ale z infekce (fekální bakterie, dělal na čističkách), ale skoro chcípnul, rozkuchali ho jak Vikingové Krvavýho orla, tahal za sebou dvě hadice co měl zašitý mezi žebrama, a přišel o kus plic. Tak si řekl, že si nebude koledovat o další podobný zážitky.

"Kdo kouřil, umřel. Kdo nekouřil, umřel taky. Tak proč bych kouřil, když stejně umřu?"

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#9 Příspěvek od Ondra2 »

Jsou na to léky a fungují. Většina lidí o nich neví, protože na léky na předpis nesmí být reklama a k doktorovi se nikdo nepřijde poradit. Stojí to dost peněz, ale v porovnání s náklady na kouření je to zanedbatelné. Jmenuje se to champix, má to celkem silný vliv na psychiku po dobu braní, ale opravdu to funguje, sám jsem si to vyzkoušel. Stačilo mi cca třetinové dávkování a skončil jsem.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od jardafiala »

Já si zas myslím, že když jsem tomu věnoval tolik času a že už to pěkně umím, tak je škoda přestat. 1 - 2x týdně dostanu chuť na cigáro tak skočím na pivo do blízké restaurace (bez piva mi to kouření nějak vůbec nejde) a přitom si dám nějaké cígo. Už jsem letos koupil čtvrtou krabičku....

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#11 Příspěvek od ransom »

Ale jistě, pokud to člověku dělá radost, budiž mu to ze srdce přáno.
(A pokud s tím neobtěžuje okolí, samozřejmě.)
Ovšem s takhle odfláknutým, amatérským kouřením by ses snad ani neměl chlubit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Nejjednodušší je prostě přestat, jinak to neuděláš. Hulím taky, cca 25 let, ale nikdy ve vlastním bytě a když jsem měl auto, tak ani v autě.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Ten, kdo o tom mluví, že přestane - nikdy nepřestane.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Jodr píše:Jednoduše, zahodíš posledního vajgla a další cígo nezapálíš. Já to tak udělal bez měsíce před 25. lety… 🤓
Tak to seš slabej. :-) Já jak přišel z vojny, našel si babu a stavěl barák tak peněz nebylo nazbyt. Takže cíga byly to první s čím jsem praštil. Před 39 léty. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Přesně tak. Kdo kouří do deseti cigaret denně, tak vlastně ani nekouří, jenom ho to prostě baví.
Něco jiného je, když je na tom někdo už závislý, tzn. kouří dvacku a víc denně a více jak 15 let. Odvyknutí (doživotní) je věcí jen jeho vůle, kdy prostě přestane a nekouří. Lidé, kteří si kouří doma či v autě, tak nemají nárok nalézt tu vůli a přestat. Pokud by opravdu chtěli, tak prvním pravidlem je přestat kouřit v bytě a v autě, potom to vše umýt od toho žlutého povlaku (ale komplet) a potom mají naději, že přestanou kouřit úplně. Nekouřím 30 let a vůbec mi to nepřijde, že by mi něco chybělo.
Mimochodem, ty elektronické cigarety jsou nebezpečnější než vlastní cigarety, ale to si musejí ti, co je používají, tak ověřit a nejlépe na známých, co na to už zemřeli.
Ao peníze vůbec nejde, to je jen jedna z takových výmluv. Prostě ty peníze profrcáte jinde, ale možná prospěšněji.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“