Inicializace TFT displaye

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

Inicializace TFT displaye

#1 Příspěvek od masterboy »

Zdravím vás, mám TFT display RK043FN66HS, který dle dokumentace má řadič ST7282. Display budu ovládat pomocí 24-bitového paralelního RGB protokolu. Stáhnul jsem si datasheet k řadiči. Dočetl jsem se v něm, že obsahuje registry, které mohu nastavovat. Nenašel jsem ale jak. Stejný případ je samotná inicializace a vykreslování. Např. jsem nenašel jak nastavit konkrétní pixel např. uprostřed displaye. Zatím co jsem měl možnost dělat s LCD nebo OLED displej, vždy se na začátku prováděla inicializace. U TFT panelů se to nedělá? Poradí mi někdo? Děkuji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Datasheet: https://www.displayvisions.us/eng/pdf/z ... 201409.pdf Nějaké konfigurace tam jsou, sypou se do řadiče po I2C. Paralelní rozhraní je ale prostě RGB, musíš to krmit správně časovanými daty a k tomu správně generovanými HSYNC a VSYNC, to je vše.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#3 Příspěvek od masterboy »

Narazil jsem dokonce na novější datasheet https://support.newhavendisplay.com/hc/ ... ST7282.pdf. Co jsem stále nepochopil je to jak to funguje. Přes RGB protokol se pouze zapisuje přímo na display? Pomocí tohoto prokokolu není možný zápis do registrů? Mám totiž pouze tyto piny k ovládání display:
CLK, ENABLE, VSYNC, HSYNC, D0-D15. Přes tyto piny asi nebude možné něco ovlivnit, že?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Tenhle řadič prostě nemá videoram a po rozhraní se budí přímo panel, což vyžaduje neustále kolem dokola překreslovat displej z nadřazeného systému. Konfigurovat bez toho SPI nic nemůžeš a zřejmě to vzhledem k fyzickému provedení displeje není potřeba. Takže buď musíš realizovat to správně časované buzení, nebo si vybrat jiný displej. Není to problém TFT technologie, ale použitého řadiče.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“