Farnell z Belgie (Liege) - dodací doba?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

Farnell z Belgie (Liege) - dodací doba?

#1 Příspěvek od JirkaZ »

Léta (před brexitem) jsem dostával dodávky z Anglie a to skutečně fungovalo tak, jak Farnell slibuje na webu - tedy do druhého dne to bylo na stole. V trackingu bylo vidět, že zásilka v podvečer opustila Anglii, přes noc se dostala do Německa atd.

Co posílají z Belgie (Liege), tak se mi právě teď už poněkolikáté stalo, že dodávka je Farnellem jeden den večer označena jako odeslaná, následující den u UPS je ale pouze "vytvořen štítek", tvrdí, že zásilku dosud neobdrželi a nic dalšího se neděje...

Má někdo podobné zkušenosti nebo to nějak řešil? Prostě se SESRem k lepším zítřkům?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

V RS components to druheho dna funguje.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

V pondělí v 15.00 objednáno v úterý 10.30 doručeno , ale je fakt, že podle track listu to bylo v deset hodin doručováno z Německa na doručovací depo.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Potvrzuji, dávno pryč jsou doby, co bylo spolehnutí na doručení druhý den.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

Před brexitem to jelo z Anglie letadlem tuším Letňany/Třeboradice. Teď to jede přes celnici v Německu. Před Brexitem mohl Farnell slíbit dodávku (dobu od vyskladnění po dodání - ne od objednání) do 24 hodin. Dnes tu celnici bohužel neovlivní.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaZ »

Cust: znovu - jde to z Belgie (Liege), kde mají evropský sklad, čili je to uvnitř SESRu a žádná celní pijavice se nekoná.

Dále nějak nepobírám, co by to (dříve) dělalo v Letňanech či Třeboradicích...

Nebo máš nějaké interní informace, že to je jinak? A proč by pak nadále měli na webu text "Dodávka do druhého dne"?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

V Letňanech je přeci mimo jiný nákladní letiště. To sis nikdy nevšiml leteckýho cvrkotu když jseš na Letňanským výstavišti? Nebo tam nejezdíš?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#8 Příspěvek od Cust »

Já jen že to do ČR už nejde letadlem přímo z Anglie. Co se týče Belgického skladu, tak nevím jak to je. Mám pocit, že z Belgie posílají jen plátcům DPH. Já jsem neplátce, z Belgie mi balík nikdy nepřišel.

A možná proto mě ani od Brexitu nepíšou nic o doručení do 24 h.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron píše:V Letňanech je přeci mimo jiný nákladní letiště. To sis nikdy nevšiml leteckýho cvrkotu když jseš na Letňanským výstavišti? Nebo tam nejezdíš?
O nákladním letišti v Letňanech fakt nevím. V tom místě je víceméně sportovní letiště (s travnatou drahou do 5700 kg) a o kousek vedle vojenské letiště Kbely.

UPS, co to vždycky dopravovala, létala a stále létá (pokud vím) vždycky přes Ruzyň. Ono jaksi s Airbusem, Boeingem atd. na cca 800x25 m travnaté dráze nepřistaneš... No a v Custem zmiňovaných Třeboradicích nevím ani o letišti, ani o depu...

Cust: jsem taky neplátce a nejspíš máš pravdu, viz zde:
Zboží pro zákazníky, kteří nejsou plátci DPH, je odesíláno pouze ze skladu ve Spojeném království.
Už jsem to u nich četl někdy dřív...to je ale pakárna. Čili to prostě někde visí, přičemž UPS to bude oficiálně přepravovat až z Belgie (tracking začíná tam).

Zajímavé je, že PRCák to dělá právě obráceně (má sklady v SESRu, aby se vyhnul dodatečnému průchodu přes celní pijavici).
Naposledy upravil(a) JirkaZ dne 01 bře 2023, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

RS components to nejako zvlada aj z UK. Myslim, ze cez DHL. Dosli od DHL aj nejake colne doklady (mailom).

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

@JirkaZ: úplně přesně nevím, ale mám pocit, že Třeboradice mají překladiště UPS... Nechce se mi dohledávat transit, pár měsíců jsem přes fárnell přes moji firmu neobjednával.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co si pamatuju jeden balíček z RS, ten šel z Německa, odpoledne objednáno, večer odesláno a jel trasou Německo-Rakousko-Slovensko a ráno byl v Brně, kolem oběda doručen.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#13 Příspěvek od JirkaZ »

Hm, tak došla odpověď od Farnellu:
Balíček byl odeslán z Anglie ve velkém boxu spolu s ostatními malými balíčky. Jakmile bude ve Vaší zemi, bude znovu scanován a informace o doručení bude updatována. Datum dodání by mělo být k dispozici zítra.
Čili fakt to nehrotí a dodávky "do druhého dne" jsou minulost. Nicméně moje blbost: kdybych byl lépe hledal, tak jsem totéž koupil v tuzemsku, možná o chlup levněji a už to měl na stole.

Poučení pro příště...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Teraz som objednaval z Farnellu - objednal som 18.4., prislo to dnes 20.4. Adresa odosielatela je z UK, islo to cez UPS.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Nedávno mi přišel Farnell za 19 hodin od objednání a zaplacení. Na balíčku byla adresa UK. Bylo toho za cca 8 stovek CZK.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“