SONY STR 7055 zesílení koncového zesilovače VYŘEŠENO!

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

SONY STR 7055 zesílení koncového zesilovače VYŘEŠENO!

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, mám tu problém, dováděl jsem s tím nějaký čas a nějak nevím jak dál. Na výstupu jednoho koncového zesilovače je poloviční napětí v porovnání s druhým. Porovnávám dva kanály zesilovače a postupně jsem zjistil následující. Na C701 a kolektoru Q702 je signál obou kanálů stejný, na kolektoru Q705 (a v dalších místech označených červenými šipkami) je v jednom kanálu poloviční úroveň signálu. Zkusil jsem postupně zdvojnásobit kapacitu elytů v kolečku připojením dalšího elytu paralelně bez jakékoli změny. Čím je (sakrakrucifix) nastaveno zesílení koncového zesilovače na obrázku? Poradí někdo nebo aspoň připostrčí? Jak je svázáno všechno se vším tak se ztrácím. POZNÁMKA Q708 až 710 zřejmě slouží k ochraně konců.
Přílohy
SONY STR S.jpg
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 21 bře 2023, 14:06, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

Dělič R713/R707.

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#3 Příspěvek od h_honza »

Ještě R710 hraje jistou i když malou roli. Kdyby byl v háji C703, zesílení poroste. Není nad pěkně nakreslené schema :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Kdyby byl vadný C703 ve smyslu že by ztratil kapacitu, přestane se uplatňovat dělič o kterém jsem psal, začne se uplatňovat i AC složka přes R710 o kterém píšeš Ty a zesílení začne klesat v krajním případě až k 1. Protože na C703 není prakticky žádné napětí, nebylo by od věci ho zkouknout.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od jardafiala »

Je k tomu samozřejmě mizerný přístup a plošný spoj je nalakovaný tak, že jsou mizerně k rozeznání měděné plochy, no spolu se servisním návodem samá radost....Ale aspoň že existuje, bez něj bych byl ztracen úplně.
BINGO!! dík KREMIKovi, skutečně to dělal dělič R713/707, jmenovitě rezistor R707. Naměřil jsem na něm cca 800Ω, po prohřátí při podezření na studeňák (i když se mi zdálo že je to blbost) naměřeno cca 600Ω, po dalším propájení s kafůnou zase 720Ω, zkrátka nějaká podivná teplotní, časová a jiná závislost 8O a letěl. Po výměně za nový rezistor 510Ω je vše O.K. :P

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“