Jaguar radio DBC11307

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

Jaguar radio DBC11307

#1 Příspěvek od Romisek »

Ahoj všem,
dostalo se mi do rukou radio od mého šéfa z veteránu Jaguar. Jedná se o kazetové rádio. Rádio jako takové funguje v pořádku, krom kazetového přehrávače. Při vložení kazety rádio nepozná, že je cokoliv vloženo. Pomocí motorku by si mělo kazetu samo natáhnou dovnitř. Toto se neděje. Mechanismus jako takový s motorkem funguje. Přes zdroj jsem jej rozhýbal, ale i když jsem radio poskládal se zasunutou kazetou nejde přepnout na TAPE.

Na konci dráhy je microspínač, který rozepne při vložení kazety. Předpokládám, že toto je impuls pro radio, aby samo přeplo na TAPE a začalo něco dělat. Microspínač je OK. Schéma bohužel nemůžu nikde dohledat. Výrobce radia je Daimler.

Nenapadne někoho kde by mohl být problém ?
Romisek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Možná v signálu čtení toho mikrospínače :-) Je na něm, když je rozepnutý, nějaké napětí? Pokud jej čte MCU, tak to také mohou být jen impulsy, což pak chce osciloskop. Hledej, kam ten signál vede, pokud do MCU, tak jej musíš dosledovat až na příslušný pin. Pokud tam signál bude, problém je jinde, pravděpodobně na nesplnění nějaké jiné podmínky pro běh magnetofonu, to by pak znamenalo pátrat dál, co je tam ještě za další snímač.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Preveril by som celu cestu od toho mikrospinaca az do procesora (alebo kam to vedie).

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Romisek »

No to je ten problém vysledovat tu cestu :-) Kdyby bylo aspoň dostupné to schema :-) Dnes na to mrknu a uvidím jestli zjistím kam to vede, a co tam na tom spínači naměřím.
Romisek

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#5 Příspěvek od samec »

To, že kazetu nasilu narveš dnu, až sa na konci dráhy zopne nejaký mikrospínač je nepodstatné. Problém je už na začiatku dráhy, že ti tú kazetu nenatiahne. Hľadaj nejaký mikrospínač, alebo opto-závoru na začiatku dráhy.

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Romisek »

Četl jsi co jsem psal ? Nikde jsem nepsal, že něco tlačím na sílu. Vložením kazety se rozpojí microspínač, dále by měl mechanismus začít pracovat sám.
Romisek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Myšlenka v tom samcově příspěvku je, pokud je tam ještě druhý spínač snímající, že mechanismus natáhl kazetu do koncové polohy, tak se podívej, jestli není sepnutý, protože pak by si mechanika mohla myslet, že je v ní kazeta a logicky by nechtěla zkoušet zakládat další.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Romisek »

Nemyslím si že to bylo takto myšleno, nicméně samozřejmě prověřím. Ale v takovém případě, kdy by si radio myslelo, že je kazeta zasunuta, měl by jsem být schopen přepínat tlačítkem mezi TAPE/RADIO a mělo by se snažit "vysunout" kazetu při stisku tlačítka pro vysunutí kazety.
Romisek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

To máš nepochybně pravdu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Romisek »

Mikrospínač trvale kostří pin 10 mikroprocesoru po vložení kazety dojde k rozpojení. Cesta je průchozí až k němu. Žádný jiný mikrospínač ani optozávora není.
Romisek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Dá se přečíst, co je v tom za procík? Je to veterán, tak tam bude něco starýho co nemělo ještě programově nastavitelný Pull-Up odpory na vstupech, takže by tam mohl být z pinu 10 externí odpor do +5V. Na tý noze 10 bys měl mít při rozpojení mikrospínače +5V a se spojeným mikrospínačem 0V.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Romisek »

Není tam žádný odpor, cesta vede napřímo od mikrospínače na nohu precesoru. Bez jakéhokoliv jiného připojení.

Včera jsem rozdělal mechanismus více, měl jsem strach, že se mi rozkutálí kolečka, ale objevil jsem tam ještě 2 mikrospínače a optozávoru. Mikrospínače spínají, a optozávora je nasměrovaná na ozubené kolečko s talířkem kde se střídá černá a odrazová plocha. Nejspíše bude sloužit pro snímaní rychlosti a směru otáčení ?

Dnes musím zjistit kam vedou ty 2 mikrospínače. Včera už se mi u toho zavírali oči :-)
Romisek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ta optozavora bude na autostop - ked sa signal meni, mechanika sa toci, ked za nejaky cas nedojde k zmene, mechanika stoji a procesor ju vypne.

To by som teraz neriesil, ale tie ostatne mikrospinace urcite ano.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#14 Příspěvek od pepik9 »

Francouzštinou nevládnu, ale není CPU Alpine ? Zdá se, že stejnou mechaniku používá BMW.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Romíšek, to jsou dobrý a přesný informace, "veterán" s takovýmhle provedením autorádia? :roll: Tohle že je minimálně 30 let starý? Teda pokud je to stejný jako odkaz od pepík9.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“