Antivir pro XP v roce 2023?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Antivir pro XP v roce 2023?

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Trošku jsem se "pohádal" s Avastem, oni nabízí řešení pro XP včetně placené licence, která ale nejde vložit. Odůvodnění je, že jejich server používá silnější zabezpečení, které XP už neumí "prolomit" a aktualizovat licenci.

Takže si stáhnete Avast pro XP (nikoliv verzi free), zaplatíte 790Kč a tím končíte. Licence nelze vložit. Dostanete poděkování, že o tom neví a že zjednají nápravu, aby nabídka placené verze zmizela. Autor antiviru neví, co jeho SW dělá.

Přitom samotné jádro je z roku 2018 a do loňska se mně licence po zaplacení prodloužila. Najednou to nejde. Ale výzva k zaplacení vám vyskakuje.

No jsem z toho blázen. Prostě poslední cesta je asi opravdu legální cesta (což je hrozný), spíš ale existuje nějakej crack...

Funguje třeba ESET ještě na XP?

Pro prudily a "moudré" hlavy - já to nemůžu převést na vyšší OS, to nejsou počítače na onanování na FB.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Eset od verzie 6.6 nepodporuje XP. Verzia 6.5 je EoL.

Skus doinstalovat podporu SHA-2 (KB3072630).

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#3 Příspěvek od Zmije »

Možná bych se na antivirus úplně vykašlal, udělal si klon HDD jako zálohu, kdyby se něco stalo. Hlavní je nevystavovat XP do sítě a už vůbec do internetu. Omezit externí disky přes které se viry taky šíří.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

No neviem, ale toto píšem z Windows XP, internet používam, antivírus nie. Už roky, a zatiaľ som nič nechytil. Stačí byť za routerom, a pozatvárať nejaké porty na ktorých XP počúva. Potom samé od seba nepríde po sieti nič. Neznámy obsah nespúšťať, ale poslať na virustotal, ten ho preverí. Hlavné je nepoužívať IE.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

A co používáš pod těmi XP?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

PotPalo píše:Stačí byť za routerom, a pozatvárať nejaké porty na ktorých XP počúva. Potom samé od seba nepríde po sieti nič. Neznámy obsah nespúšťať, ale poslať na virustotal, ten ho preverí. Hlavné je nepoužívať IE.
Tak. Když už tedy ty XP... Dobrá pomoc je ještě nelézt na net pod účtem s právy administrátora, nýbrž jen uživatele.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Ako vieš že to tak mám? Účet užívateľa mám pomenovaný internet, z neho robím všetko. Zo správcovského účtu akurát napalujem CD a DVD, čo je iba pár krát do roka. Ako administrátor sa skrátka na internet nelezie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Nevím, že to tak máš. Já toto praktikuji od dob NT4 a stejně to mám u Win 10.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#9 Příspěvek od decmen »

Roky si platím eset na 3 zařízení.. Na jednom stolním pc mám W7 Pro, před pár týdny mi to začalo psát, že eset nejde aktualizovat, že mám přejít na vyšší verzi vidlí :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Neznám všechny podrobnosti, ale neřešil by to virtuál? Na nějakej moderní stroj nainstaluj OS dle libosti a ve virtuálu si pak spusť ty XPčka. Tam dělej jen nejnutnější činnost, klidně bez antiviru a zbytek už v hostitelským systému. Jeden stroj a bude to navíc i daleko rychlejší, jak původní krám s XP.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

A nešlo by pod XP dať virtuálne Windows 7?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Zaprvé nevidím důvod ve virtuálu s XP pouštěť YT, když to můžeš pustit na hostovi v moderním prohlížeči. A zadruhé si piš, že ve virtuálu využiješ výkon procesoru hosta, kterej bude nesrovnatelnej s C2D. Pokud má na starým ještě plotnovej disk, tak to bude taky skok dopředu.
Sám virtualizuju už mnoho let a vím, jak to lítá a to nemám kdovíjak silnej, ani novej stroj.
No tak nic, teď vypadám jak vůl, že odpovídám nesmyslně.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Jestli používá sériové porty nebo programátory USB, tak virtualizace je asi k ničemu. Já mám v XP uloženej "ESETOnlineScanner_CSY", někdy ho spustím, aktualizuje si databázi a projede počítač.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

forbidden píše:No tak nic, teď vypadám jak vůl, že odpovídám nesmyslně.
Moja chyba. Reagoval som na použitie vyrtuálneho PC že bude rýchlejší, akurát mi uniklo:
forbidden píše:Na nějakej moderní stroj...
Toto som prehliadol tak som písal že na Core2 Duo kde ledva ide YT pod XP to asi s pridaním ďalšieho O.S. nebude moc lepšie. Následne som si všimol že som si nevšimol, tak som to celé zmazal. :oops:
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 23 bře 2023, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

USB se bez problémů přesměruje z hosta na virtuál. Sám tak používám programátor, kterej nefunguje v 64b systému. COM porty jsem nezkoušel, ale měl by fungovat stejně.

Odpovědět

Zpět na „Software“