Schwaiger SEW58 531

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

Schwaiger SEW58 531

#1 Příspěvek od HF_Tech »

Sháním do bytovky nějaký rozumný rozbočovač SAT + DVBT2. Je potřeba připojit 6x satelit + 2x DVBT2 TV.
Na parabole je 2 hlavička na ASTRU se 4x výstupem.
Je OK použít rozbočovat Schwaiger SEW58 531 s tím, že se kvůli TV připojí externí napájení 12V?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

nevím co je "2 hlavička" ale pokud je to monoblock quad tak to použít nepůjde. Pro ten multiswitch potřebuješ LNB s označením QUATRO to znamená, že má rozdělené výstupy HH,HV,LH,LV tak jak je popsané na tom multiswitchi. A musí se zapojit přesně, nesmí se některý vstupy přehodit.

Do vstupu TV/RADIO připojíš DVBT. Potom budeš mít na všech 8 výstupech jak satelitní tak DVBT signál. Rozdělíš to satelitní účastnickou zásuvkou ( ta ti oddělí sat. od DVBT)
Ten konektor 12V je pro napájení toho multiswitche.
Jinak moje poznámka z praxe- vyhnul bych se značce Schwaiger.

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#3 Příspěvek od HF_Tech »

Na tom Swaigeru netrvám. Sháním něco s dostupnou cenou a rozumnou použitelností.

U dražších krabic jsem viděl, že si hlavičku nastaví sami a nepotřebují nějakou specialitu. Přepínaní pásem H/L už jsem myslel, že je dnes taky minulostí.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#4 Příspěvek od scorpions-cz »

V bytovkách používám výhradně ALCADy. Nejsou nejlevnější, ale sami si nic nenastavujou. Snad jenom nějaký EMP CENTAURI v některách modelech fungoval s LNB QUAD a nepotřeboval QUATRO. Minimálně ve 3 instalacích jsem ho po někom měnil, protože nechodil dobře.
U digitálu není pouze H a V ale je to ještě rozdělené na HORNÍ a DOLNÍ část pásma, proto 4 výstupy.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“