Opět další hluchej zvukař?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Opět další hluchej zvukař?

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevím, jestli někdo z vás našel odvahu pustit si Novu a "Pohlreichův souboj resturací", ale zajímalo by mě, jestli jsem hluchej já, nebo ten zvukař. Já bych to nazval přímo katastrofou, ty sykavky tam doslova trhají uši.

Já zatím slyším do cca 16kHz, ale ten zvukař patrně skončil se sluchem na 500Hz. Už jsem to zažil na koncertech (měl jsem chuť ho jít zabít), ale v televizi bych čekal, že to bude lepší...

Zdendu mám rád, ale tady to prostě zvukař (podle mě) pohřbil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

ZdenekHQ píše:Nevím, jestli někdo z vás našel odvahu pustit si Novu a "Pohlreichův souboj resturací", ale zajímalo by mě, jestli jsem hluchej já, nebo ten zvukař.
nejenom sykavky . . .
poslední dobou jsou různé pořady s různou kvalitou zvuku.
některé jsou zahuhlané, některé úplně bez basů, některé zase převýškované.
je to obecný jev na všech TV programech, někdy mám pocit, že všude zrušili zvukovou režii aby uspořili a nikdo to nekontroluje . . . pouštějí prostě to co dostanou bez kontroly a bez úpravy.
. . . paradoxně nejlepší zvuk mívají reklamy a nejhorší hudební pořady.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

To bude tým, že nastúpila generácia typu "serem na to, hlavne že to nejako funguje". Počkajte až nastúpi po nej generácia... radšej ani pomyslieť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Ovšem co nejvíc sere mne, je zvuková hladina v pořadech - nevyrovnaná, každej pořad má jinou základní úroveň - a ta se ještě v minutách těsně před reklamou zřetelně zmenší, aby pak na diváky mohl Zelenej 🤐 patřičně nahlas zavřeštět to svoje "blek frajdy" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

A čo. Na intelektuálne slabších to evidentne zaberá, typická hláška od nich keď niečo potrebujú je "idem to kúpiť do ***y". Keď im poviem že vo vedľajšom obchode to majú podstatne lacnejšie, to už odmietajú, lebo oni sú zvyknutý tak. Skrátka do prázdnej hlavy sa ľahko leje reklamná sračka.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych k tomu měl základní otázku , jde nastavit na každé otevřené okno hlasitost v PC ? Proto , že některé zdroje neumožňují nastavit výstupní hlasitost .

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#7 Příspěvek od nixdorf »

Neviem, ako sú na tom české televízie, keďže telku nepozerám už nejakú tú dekádu, ale čo sa týka kvalitatívneho obsahu zvuku lebo obrazu - nemyslím si, že práve tie rozjatrené výšky a sykavky budú to najväčšie zlo. Ostatne, neni to nič, čo by knoflíkom s nápisom TREBLE nešlo doštelovať o pár decibel smerom nadol, ale nemôžem povedať na istotu, neskúšal som - to radšej podstúpim leukotomiu :D

Bobek: na každé nie (resp. nie intuitívne dvoma klikmi), ale na tie, ktoré toho času zvolené zvukové zariadenie používajú, ano:
Přílohy
sndvol.png

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Třeba nemaj zvukaři rádi toho sprostýho hulváta tak mu škoděj.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#9 Příspěvek od monterjirka »

Je smutné, že občas dokážou v TV udělat super zvuk jen u reklam!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Nerozumíš , na lišce pět oken se zvukem a je třeba při přepínání stále šukat zvukem . Regulace pro KAŽDÉ otevřené okno současně , aby při přepnutí na jinou záložku byla výstupní úroveň stejná .

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#11 Příspěvek od ransom »

Můj bratranec je profesionální zvukař. Možná jsem kdysi taky úplně nepatrně přispěl k jeho zájmu o zvukařinu. Znám ho jako chlapa s velkým citem pro zvuk. Viděl jsem ho naposledy před pár lety, ale fajně jsme si popovídali. Na volné noze dělal pro ČRO, pro ČT. Dokumenty, nějaké filmy, snad záznamy divadla atd. Říkal že mu někdy z práce jeho kolegů vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Popisoval i konkrétní věci - jak našel v mixu v TV studiu píchnutý stereomikrofon, na každém vstupu o 20dB jinak nastavená citlivost, za tím efektová smyčka, mimo jiné s použitým kompresorem. A rozdíl citlivosti dorovnaný až za ní masterem. Když na to upozornil místního kmenovýho bzukaře, že má ve stereu dva naprosto jinak dynamicky zefektovaný kanály, tak ten jen mávnul rukou, že to stejně nikdo nepozná.
Naposledy upravil(a) ransom dne 01 dub 2023, 19:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#12 Příspěvek od ransom »

BOBOBO:
Ve WIN10 se dá použít normalizace. Je v ovládání zvuku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

To zkusím v práci , doma sedmičky .......

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#14 Příspěvek od ransom »

Ono by se to asi dalo i doinstalovat. Myslím že ta funkce byla třeba mezi SW výbavou SoundBlasterů. Ale nikdy jsem nic takovýho nepotřeboval.
Koukám do noťasu manželce...
Možná se to ve WIN7 jmenuje poněkud nesmyslně Ekvalizace hlasitosti. A popsané je to ještě debiilněji.
Mohlo by to být ono?
Přílohy
IMG_20230401_185458831~2.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Díky , vyzkouším .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“