Zablokovaný auto.

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Zablokovaný auto.

#1 Příspěvek od mi-ro »

Kamarád se v noci vracel s rodinou zánovním autem domů. Jedna srnka těsně před ním, druhá to neodhadla a napálila ho z boku na blatník. Rána to asi byla ale žádná tragédie. Normálně by dojel domů a blatník možná na výměnu. Jenže auto se rozhodlo vystřelit balón. A teď to začíná. Auto zhaslo a odmítlo komunikovat. Volal podporu a zjistil že to není závada ale tak to zařídil asistent! Takže objednat TAXI pro odvoz rodiny, odtahovka do značkového servisu kde vymění airbag a "zkontrolují" ostatní, teprve pak technik auto odblokuje. To všechno pochopitelně cáluje. Nvm kolik ale předpoklad hodně přes 10k. + TAXI, odtah a min 14dní bez auta. No nekupte ty dnešní technologie nařízené EU!
..to bude jen ňákej odpůrek

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#2 Příspěvek od nixdorf »

Nezúfaj, o pár rokov tvoje biele privilégium už nebude vlastniť žiadne znečisťovadlo všehomíru. Vpred ku svetlejším zajtrajškom!

K téme: naposledy som pri zrážke srny v starej BMW 7, pri 90 km rýchlosti do zákruty, musel iba skopnúť hmlovku spátky do blatníka. (Dokonca ešte svietila.)
Privolaný policajt a hospodár našiel tú srnu odhrnutú 30 metrov od miesta zrážky, s krkom vykrúteným do paragrafu. Aspoň sa netrápila.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Taky mě v dohledné době čeká výměna auta, ale rozhodně nechci nic zánovního, chci něco z doby, kdy byl svět ještě v pořádku, dokud jsou taková auta k mání.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Doufám, že než budu muset v nějakém takovém autě jezdit, budou už dostatečně známé způsoby, jak tyto nechtěné a neužitečné hovadiny vyřadit.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#5 Příspěvek od matahari »

Co je na tom divného, že se řídící jednotka po aktivaci airbagu deaktivuje?
Nikdo nemůže dopředu předpokládat, jaká situace tohle přivodí. Kolem můžou být vozidla v takovém stavu, že z nich může vytékat např. palivo a tím že se takové vozidlo vypne a vše se deaktivuje, je jenom dobře.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Skvělý, ani zadarmo.
2matahari: v zásadě máš pravdu, ale uživatel má mít možnost si to znovu nahodit sám. Já mám v autě nějakej jistič, či co to je. Upozorňoval mě na to prodejce, že kdyby to po banální nehodě nejelo, tak u levé nohy je díra a mám tam cosi zmáčknout.
Nechci, aby kdokoliv rozhodoval za mě.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

To se samozřejmě může stát, jenže v 90% případů se to nestane a pak je taková "funkce" silně obtěžující, trefit srnku někde v zimě v noci v lese, no nechtěl bych.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#8 Příspěvek od matahari »

Tak buďte rádi, kdybyste náhodou skončili na střeše a třeba by se prorazila nádrž, tak vám aspoň bude stále hrát rádio.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

J8 bych měl k tomuto tématu jen jednu poznámku - moderní asistenční funkce někdy můžou v lecčem napomáhat, ale v dnešní době bývá veliký problém třeba v obcházení toho základního. Například různé udělátka, které oblbnou nezapojený bezpečnostní pás.
A pak se řeší, jak mohl řidič moderního auta po nehodě vyběhnout čelním oknem...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#10 Příspěvek od Kremik »

Na pás přece není potřeba udělátko :D Jezdit bez pásu sice není úplně ideální, ale pokud někdo třeba velmi často vysedá...

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od nixdorf »

Tam skôr to pípanie a hvízdanie ad absurdum - najmä ak si na prázdne sedadlo spolujazdca položíš tašku či niečo ťažšie, takže sa aktivuje kontrola. Ale viem si predstaviť, že by v niektorých (novších) modeloch aut došlo napríklad aj k obmedzeniu rýchlosti, šak bezpečnost musí bejt!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

No nevím, jak máš staré auto, ale v těch nových to strašně řve.
A výmluvu na časté vysedání jsem slyšel už hodněkrát - teď jde o to, jak se popasovat s tím, že ten často vysedající člověk nakonec prolítne čelním sklem a zlomí si vaz.
Jakpak nám ještě dokáže vysvětlit, že se nevázal proto, že často vysedal?

A už jsem zažil v práci člověka, jehož šikovný syn vytisknul šablonu do držáku pásu na 3D tiskárně.
A byla použita jednou, potom se zalomila a bylo po potvoře...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hubert_79 »

Má havarijní pojistku? Volal ke střetu se srnou benga? Jestli má a nevolal, tak smolík. Jestli nemá, tak taky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Ked sa niekto chce zabit, tak nech pas (vpredu!) nepouziva. Ale blbe je, ked to prezije a musia ho davat lekari dokopy (a zaplatia to ostatni ludia).

Nejake pipanie kvoli pasu je ale radovo mensi problem ako auto, ktore prestane fungovat kvoli nejakemu 🤐 SW aj ked je normalne pojazdne. V mnohych situaciach to moze sposobit smrt. Nechcel by som mat taketo auto na Ukrajine... Ake to bolo auto?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#15 Příspěvek od monterjirka »

Auta jsou "chytrá" až moc...

Jel jsem Fabií, sněžilo a začal na mě řvát FrontAssistent že nemá dostatečný výhled...
Na parkovišti jsem očistil čidlo a pokračoval, po pár km to tam bylo znovu

Prý mám být rád, že nemám "lepší auto", kde to znamená nouzový režim, umožňující jízdu jen omezenou rychlostí dokud se čidlo neočistí

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“