dva set top boxy na 1 televizi

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

dva set top boxy na 1 televizi

#1 Příspěvek od jery »

ahoj, sešly se mi doma dva set top boxy ,každý jednotunerový. šlo by zapojit je oba na jednu televizi aby fungovaly ,tedy hlavně aby z nich šlo nahrávat. mohu jeden zapojit přes hdmi a druhý třeba přes scart ale televize si asi vybere jen jeden že ?

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, který vstup chceš zrovna zobrazit na televizi si přece přepneš na dálkovém ovladači televize. Takže bych v tom neviděl problém. Že by apríl?

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#3 Příspěvek od jery »

díky za radu a omlouvám se za blbý dotaz, jen jsem nevěděl jestli to přepínání bude fungovat nebo jestli budu muset odpojit scart .u hdmi mám 5 vstupů ale nevěděl jsem že scart i hdmi je možno použít současně.měl jsem někde uloženo že můžu použít jeden nebo druhý . tak děkuju

nahrávání by tedy mělo být bez problémů zapnout nahrávání přeprnout na durhý set top box zapnout další nahrávání ,vypnout tv a jít do práce.děkuju někdy v těch prioritách připojení se ztrácím

předpokládám že na tom set top boxu co bude přes scart bude nižší rozlišení ale čert to vem hlavně že to bude nahrávat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ten televizor ma len jeden HDMI vstup?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

1. Sloučil jsem ti příspěvky do jednoho.

2. Taky marně čekám na odpověď, jako rnbw.

3. Stačí prosmyčkovat koaxiálem anténa - settopbox - anténní propojka - druhý settopbox - anténní propojka - televize. Pak máš k dispozici signál v každém zařízení a můžou ho přijímat všechny najednou. Klidně můžou settopboxy nahrávat dva různé pořady a ty můžeš sledovat třetí.

3. co do toho pleteš nějaké rozlišení, scart a kdesi cosi? Settopbox sice umí poslat obraz do televize v různém rozlišení, ale na USB prciš to uloží vždy v tom rozlišení, v jakém to přijímá, protože k tomu žádnou televizi nepotřebuje. Se způsobem připojení k televizi to tedy nemá nic společného. To až při přehrávání.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#6 Příspěvek od houmr »

Ještě doplním Hilla
-Jsou oba dva STB stejné? pokud ano, budeš mít problém s ovladačem, protože ho budou "poslouchat" oba dva a nepůjde to rozumně ovládat.
-Je každý jiný? Ani to nemusí být výhra, různé značky občas s ovladači těch druhých částečně či úplně fungují a zase může být problém - já osobně mám jeden STB Tesla a druhý Sencor, tlačítkem "1" od Tesly spustím "Factory test" na tom Sencoru, čímž zruším veškerá nahrávání. Pokud ještě pak zmáčknu OK, tak vyvolám "Factory reset".
Takže toto případné vzájemné ovlivňování je třeba předem vyzvkoušet. Co mám zkušenosti, speciální kapitolou byly ALMA mini a některé modely GOGEN, do kterých "lezl" i ovladač od televize...
Další věcí je, zda-li STB mají anténní signál průchozí, nebo jsou jen koncové tj. jestli mají i anténího samce na pokračování anténní smyčky někam dál, nebo jen jeden - tom prvním (lepším) případě ti procházející signál obvykle propadne při zapínání toho prvního STB ze STAND BY, popř. pokd by jsi ho měl vytažený ze zásuvky. V tom druhém případě by jsi musel použít anténní rozbočovač, čímž by jsi snížil signál (pokud je dostatečný vadit to nebude, pokud by byl na hraně, mohl by to být problém).

Pokud máš na televizi dvě HDMI, určitě oba propoj tímto kabelem, přes SCART signál zbytečně dost zdegraduješ.

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#7 Příspěvek od jery »

televize má 4 hdmi vstupy (takže bych mohl mít oba zapojeny na hdmi )
set top box je jeden technisat a druhý evolveo omega
Přílohy
3.jpg
evolveo omega 2.jpg
technisat.jpg
Naposledy upravil(a) jery dne 03 dub 2023, 11:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#8 Příspěvek od houmr »

Tak to by problém s ovladačem být nemusel. Pokud má alepsoň jeden anténu průchozí, tak to stačí posmyčkovat, do TV připojit z každého HDMI kabel a bude to normálně fungovat. Na televizi mezi jednotlivými STB pak bude přepínat volbou přislušného HDMI.

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#9 Příspěvek od jery »

můžu se ještě zeptat jak udělat to prosmyčkování ? jestli jsem to pochopil jak píše Hill tak tak z antény přivedu koaxial do ant. in v prvním set top boxu a do toho ant in dám rozdvojku ?a propojím s druhým set top boxem zase do ant in

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od dracekvo »

Ten jeden z nich má i konektor ANT-OUT. To bych čekal že bude výstup pro připojení dalšího zařízení.
Takže anténa do ANT-IN. A do druhého STB z ANT-OUT. Žádné rozdvojky nedělat.
Za předpokladu, že ten první STB má ten signál průchozí i při vypnutém stavu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Jestli pořád nerozumíš tomu, jak to zapojit, tak tady to máš nakreslené.
Jestli ale ta Omega po vypnutí nepustí signál z antény skrz, nazbude ti, než použít anténní rozbočovač a signálem ty settopboxy podělit.
Ale pořád ti nezbývá anténní kabel do televize.
Jestli ti televize DVB-T2/HEVC neumí, pak stejně musíš koukat přes settopbox, tak do televize nemá smysl anténu zapojovat, tedy třetí vývod nechybí.
To by mělo smysl jen v případě, že televize umí fungovat i bez settopboxu. Na nich můžeš nahrávat dva různé programy a na televizi sledovat (nebo nahrávat) ten třetí. V takovém případě by ti nic jiného, než použít anténní rozbočovač, nezbylo.
Přílohy
evolveo_a_technisat_smycka.jpg

Uživatelský avatar
jery
Příspěvky: 82
Registrován: 05 úno 2012, 01:00

#12 Příspěvek od jery »

děkuju, už tomu rozumím. TV neumí bez set top boxu DVB-T2 takže anténu dávat nebudu .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Aby nenarazil na zajímavost co měl Samsung. Anynet, či jak se to jmenovalo. Zapnutí ze Stand By jednoho zařízení připojenýho přes HDMI si pokecalo s TV a automaticky se zrušil příjem z tuneru TV a přeplo se na zařízení HDMI. A ty HDMI zařízení ani nemusely být Samsung. Mě to chodilo s HDD/DVD rekordérem Sony, STB Evolveo Merkury to taky uměl. Už si nepamatuju, jestli se to dalo "přebít" volbou vstupu na dálkáči.
Něco podobnýho má v sobě i Soňák, když se Samsungem uměl komunikovat. Panasonic, co mám nyní to ale neumí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#14 Příspěvek od davemh »

HDMI-CEC? Vím že mi to tak funguje, ale musel jsem to nastavit separátně na obou zařízeních. Pokud to na stb nechá vypnuté/neumí, neměl by být problém.

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od dracekvo »

Ale on TV tuner nebude používat, takže i kdyby se to tak chovalo, tak je to spíš požadovaná vlastnost, aby se TV sama přepla na HDMI.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“