S: Malá gumová průchodka do plechu

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

S: Malá gumová průchodka do plechu

#1 Příspěvek od VASEK_W »

Ahoj,
marně hledám opravdu malou ochrannou gumovou průchodku pro jeden vodič skrz plech co se dříve běžně všude používaly.
Zkouším hledat už několik hodin, ale malou jsem zatím nikde nenašel. Nejmenší jsem našel v ECOMu, ale i ta je pro mé použití velká.
https://ecom.cz/eshop/detail/24741-PRG-GM01

Popis: Gumová průchodka,max pr. vodiče 3.2mm,mont. otvor 4.8mm

Já potřebuji průchodky pro díru v plechu 4mm, vnitřní průměr díry může být velký 2,5-3mm, a vnější průměr těch "límečků" by byl ideální tak kolem 7mm, protože zapadají do zahloubení s průměrem těch 7mm.

Nevíte někdo prosím kde bych je mohl koupit? Potřebuji nutně 4ks. Doma jsem našel pouze 3ks lehce odlišné velikosti (prostě nejsou z jedné várky), ale jsou velmi staré, a tak vlastnosti gumy již nejsou dobré.

Já je potřebuji použít jako miniaturní silentbloky na oddělení vibrací v přístroji. Tak preferuji nové s dobrou poddajností gumy.

Děkuji za případné info,
Vašek

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »


Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#3 Příspěvek od jenicek »


Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#4 Příspěvek od VASEK_W »

Cowley: díky, ale zde jsem také byl. Bohužel, nemají tam rozměry potřebné díry do plechu. Kdo je měl uvedené, tak potřebná díra měla být min 5mm. Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max. Musí to vejít do díry 4mm.

jenicek: taktéž díky, a i zde jsem byl :-( Podle mne má být čistá guma při focení bez odrazů a "prasátek". Tohle bude zřejmě něco jako PVC. A o pravdivosti popisků si u Hadexu nedělám žádné iluze.

Ano, narazil jsem při hledání na velké množství různých typů průchodek co by možná rozměry vyhověly, jenže materiál byl všechno možné, jen né klasická měkká guma. Většinou to bylo uvedeno jako PVC a jeho varianty.

Jestli nedá nějaká dobrá duše odkaz na klasickou gumovou, tak mi nezbyde, než jít hledat k číňanovi.

Vašek

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#5 Příspěvek od bdn »

Dej si na tme.eu hledat průchodka. Např. https://www.tme.eu/cz/details/fix-gr-11 ... ix-fasten/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#6 Příspěvek od jenicek »

Ty nám ty informace dávkuješ jak antibiotika. Kdyžs předtím neuvedl sílu plechu, tak se nediv za naše odkazy :lol:

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#7 Příspěvek od VASEK_W »

bdn píše:Dej si na tme.eu hledat průchodka. Např. https://www.tme.eu/cz/details/fix-gr-11 ... ix-fasten/
bdn našel u TME dokonce menší, než se podařilo u TME mě, a které jsem si i na zkoušku objednal, viz foto. Já objednal typ "SKINDICHT-LA3. Třeba ty od bdn zkusím, jestli by šly použít. Velikost je prakticky stejná jako ty z ECOMu, co jsem tak nyní porovnal.
Nicméně na fotce jsem v levé části přiložil tu moji jednu starou, které by vyhověly nejlépe. Ve velikosti je to docela rozdíl od těch co jsem objednal.
A jinak je to do plechu na druhé fotce.


jenicek píše:Ty nám ty informace dávkuješ jak antibiotika. Kdyžs předtím neuvedl sílu plechu, tak se nediv za naše odkazy :lol:
jenicek: chlape, nejsem si vědom, že bych uváděl, nebo požadoval nějakou sílu plechu, viz můj první příspěvek, kde jsou jenom průměry děr :-(

Vašek
Přílohy
P4120090.JPG
P4120089.JPG

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Jestli jich potřebuješ jen pár, tak modeláři je používají na upevňování serv. Koukal jsem se na rozměry, venek 7, vnitřek 3, díra v plechu 4,5(tl2). Daji se koupit náhradní po 4 kusech. Ale bacha, některý mají venek tvar D.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Pracuji v automobilce, takové bazmeky končí na podlaze a ve vysavači
smetí už je ani nesbírám navěky tu nebudu...obrať se na známého
z oboru.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#10 Příspěvek od VASEK_W »

Tak dopolední hledání u číňana skončilo fiaskem. Menší než ty nalezené v TME a v ECOMU jsem nenašel. Při nejhorším to po jejich koupi dopadne tak, že vyříznu část kruhu (odhadem čtvrtina až třetina) tak, aby se to vešlo na fest do díry, šroubek nekloktal, a bude vyřešeno ;-)

celeron: Jirko prosím, odkaz na ty vzpomínané kulaté by jsi sem nedal? Já jsem nyní dle Tvé rady dlouze hledal pomocí googlu, ale žádné kulaté jsem nenašel. Jen samé hranaté, obdélníkový půdorys.

konosuke: pokud by jejich rozměry odpovídaly (díra pro šroub 3mm, montáž do díry průměr 4mm a ten límeček průměr 7mm, tak bych měl zájem. Kdyby byly rozměrově správně, tak pošli zprávu, doladíme zbytek.


Potřebuji 4 kusy, případně do rezervy další 4ks a jeden až dva kusy navíc, pokud bych měl skalpelem vyřezávat výseč, než ji přesně trefím.

Je to ke zbláznění, za komunistů tohodle všeho bylo k mání, a nyní není skoro nic z toho, co člověk potřebuje pro opravy :-(
Jak již nedávno vzpomínal Zdeněk, tak opravování se z několika minut výměny vadné součástky změnilo v několika hodinové hledání a shánění náhradní součástky, pokud je vůbec někde na světě k mání ...

Děkuji všem za snahu a ochotu,
Vašek

EDIT: Tak jsem ještě nyní napsal dle rady od "Cowley" do https://www.carmedia.cz/gumova-pruchodka-3mm/?
a zkusil poprosit o další rozměry. Uvidím co odpovědí.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#11 Příspěvek od kovka »

Tady si nevybereš ?
https://www.ettinger.de/
např
https://www.ettinger.de/p/durchfuehrung ... 014.60.171
Cena a balení je asi pro Tebe mimo, ale u Ettingera se dalo najít leccos, když jsem tam v minulosti pro zákazníky nakupoval.
Taky mě napřed zmátla věta : "Já potřebuji průchodky pro díru v plechu 4mm"
Hledal jsem průchodku pro 4mm plech :-)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Našel jsem v šuplíku pár starších gumových (nepoužité černé):
vnější pr. 7,0 mm
vnitřní pr. 3,4 mm
do díry pr. 5,0 mm
tl. plechu 1,0 mm
výška 4.9 mm
Pozn.: průchodky se do menšího otvoru bez potíží zmáčknou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

VASEK_W píše: Jirko prosím, odkaz na ty vzpomínané kulaté by jsi sem nedal? Já jsem nyní dle Tvé rady dlouze hledal pomocí googlu, ale žádné kulaté jsem nenašel. Jen samé hranaté, obdélníkový půdorys.
Třeba tady: https://www.bighobby.cz/plastove-servo-paky-a--25t
Ty hranatý jsou na serva Hitec, kterejch se asi prodává nejvíc.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

VASEK_W píše:nejsem si vědom, že bych uváděl, nebo požadoval nějakou sílu plechu,
VASEK_W píše:Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#15 Příspěvek od VASEK_W »

Habesan: "Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max."
Ano, vhodnější by bylo doplnit tam, že se jedná o sílu gumové stěny průchodu v díře.


Celeron: díky Jirko za odkaz, to je zajímavé :-)

jjilek: děkuji za nabídku, to by mohlo být případně vyhovující, byť je to na malou sílu plechu. Pokud bych nenašel vhodnější, tak se ozvu :-)


A z carmedia mi přišel obrázek s rozměry, pro mne bohužel již moc velkými.

Děkuji Vám všem za ochotu a snahu mi pomoci.
Zkusím zatím objednat z TME, nebo ECOMU s dalším zbožím, a pokud by to nevyšlo, tak budu brát postupně Vaše nabídky.

Vašek
Přílohy
Rozmery průchodky.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“