Prodám regulaèní autotrafo 0-300V / 1A

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Prodám regulaèní autotrafo 0-300V / 1A

#1 Příspěvek od sr71 »

Nabízím tento autotransformátor, výstup 0-300V / 1A. Prùmìr trafa cca 25cm, hmotnost 11kg. Vyroben je zhruba okolo r. 1993. Je minimálnì používaný.
Cena 500kè vèetnì dopravy (asi zásilkovna, pøípadnì osobní odbìr nìkde na trase È.Kostelec - Trutnov)
Přílohy
trafA   003.JPG
trafA   002.JPG
trafA   001.JPG
qwer.JPG

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

prodáno

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

No, kdybych si před čáskem nepřitáhnul 10A regec od Toma od Rozkoša, tak bych se asi o tohohle Číňana taky začal ucházet ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#4 Příspěvek od rudolf02 »

No, já nevím, Karlíku, ale RA 10 je jiná váhová kategorie.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Taky by se mi líbilo nějaký malinký, myslím že by se dalo i udělat, z nějakýho toroidu, namotat rovně sekundár, stačí i malé napětí a bylo by to zároveň i galvanicky oddělený. Taková dokonalejší podoba "vláčkovýho" trafa. To "vláčkové" se provedením moc nehodí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

To "vláčkový trafo" čili napáječ FZ1 má regulaci přizpůsobenou zároveň tomu, že jedním ovládacím prvkem se nastavuje jedním pohybem velikost i polarita výstupního napětí = "nula" je uprostřed. Menší F2 má tu regulaci podobnou. Klasický regltrafo má běžnej střídavej výstup jenom s proměnným napětím. Proto mu stačí jen jedno výstupní vinutí, kdežto "vláčkový trafo" od firmy Piko Zeuke na to potřebuje výstupní špulky dvě.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od Kremik »

Blbost, ty špulky jsou v sérii, polarita se přepíná za usměrňovačem. Mi tam vadí že to nereguluje od nuly (jasně, pro vláček je to výhoda), ale to by šlo vyřešit. Víc mi vadí že ty pecky co jezdí po vinutí jsou kovové, takže zkratují sousední závity (ten zkratovaný závit je docela horký), a provedení je takové, že uhlíkovým jezdcem by se nahrazovaly ztěží. Pak detaily že polovinu rozsahu bych nevyužil (chci AC), že je to ze sto let starého plastu, tak abych čekal že něco upadne, atd. Než to celé překopávat, to už je lepší nechat to v původním stavu a postavit něco pořádného. Co vydrží milion otočení a vůbec to nebude vypadat unaveně.
Ještě by se mi líbilo druhým knoflem regulovat fázi, ale jednoduché řešení mě nenapadá a elektroniku do toho cpát nechci. To už bych mohl rovnou generovat libovolný průběh zesilovačem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

FZ1 jde předělat od nuly... dá se do série řiditelný a neřiditelný výstup v protifázi, samozřejmě po odstranění usměrňovače. Překvapivě jsou ty napětí prakticky shodné.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Pro kamarády a známý, co měli s FZ1 problémy následkem roztřískání po pádu, jsem likvidoval origo regulaci, "trakční" špulky usměrňoval a filtroval do symetrickýho zdroje a výkon reguloval šířkově modulovaným pulsákem s automaticky přepínanou výstupní polaritou, jediný co tomu chybělo, byl mechanickej "cvak" ve střední poloze regulačního potencáku. Párkrát bylo potřeba nahradit i původní škátulu, bo ten origo dederónskej polystyrol se při pádu občas opravdu rozletěl na sračky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#10 Příspěvek od VASEK_W »

Jen si dovolím nesměle upozornit, že malé, lehké regulační autotrafo jaksi z elektrických a fyzikálních zákonitostí udělat dost dobře nepůjde, páč počet závitů je jaksi závislý na ploše "železa" toho toroidu. A těch závitů tam pro 230 až 250Vst výstupních musí být požehnaně :-(
Pro velké, a tím pádem i těžké jádro už je ten poměr potřebných závitů přiznivější, tak se do jedné vrstvy vejdou.

Při dvousloupkovém jádru by šlo mít jezdce na obou sloupcích děleného sekundárního vinutí, a vyšlo by to o něco příznivěji. Hlavně by se nechalo pracovat s větší délkou sloupků ...

Vašek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#11 Příspěvek od jenicek »

No já mam třeba dederónský 1A autotrafo velikosti kelímku od kulatý Ramy, který váží odhadem 2kg. Mám ho zamontovaný přímo v servisním stole a přes oddělovací trafo vyvedený zásuvky 0-120 a 0-240V.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

to je zajímavý - moc pak teda nerozumím tomu proè to moje, se stejným proudem, které jsem tady nabízel má 11kg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Nema nahodou 10A?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Já si také myslím to samé, na tom prvním obrázku to sice není až tak dobře vidět ale vypadá to na "vyraženou" 10-sítku.
Přílohy
t_trafa___001_200.jpg

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#15 Příspěvek od sr71 »

nojo tak asi máte pravdu, nìjak moc jsem to nezkoumal a na 10A mì to trafo pøipadalo malé, takže jsem myslel že je tam vyraženo 1,0

Kolik pak teda mìly takové ty døíve celkem rozšíøené autotrafa, myslím že výrobce Køižík? Matnì si vzpomínám že to mìlo prùmìr snad skoro pùl metru a musely to nést dva.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“