Línej Google

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Línej Google

#1 Příspěvek od Celeron »

V poslední době, když něco hledám Googlem ve Firefoxu 112.0 tak se občas otevře okno hledání a nic. Musím okno schodit a zkusit znova. Někdy se chytne třeba až na potřetí. Překladač Google to dělá taky. Odkazy na záložkách a v historii jdou hned. To je nějakej přetíženej, nebo co? Už mě to sejří, asi si nastavím výchozí třeba Bing. Dělají to všechny mašiny, co doma mám. Připojení nic moc, 48/8 ale jak píšu, stránky bez hledání jdou bez problému.
Firefoxem to asi není, v Edge se to děje taky. Nějaký zavšivení v PC? Placenej Avast...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#2 Příspěvek od Mahoney »

Tohle asi dělá sám Google, mě se podobná věc děje na mobilu - když jdu přes Operu, tak stránky Google služeb (a sem tam některý jiný, asi podle Google Analytics telemetrie) se načítají věčnost, a když pustím Chrome (kterej nechci, nemám ho rád a vnímám ho jako vnucenej) tak lítá všechno hned - akorát teda bohužel s vědomím, že i data co si vytěží letí taky (proto to přeci dělají, včetně toho, že se nám snaží namluvit že "souhlasíme").

Asi fakt jiný služby, na PC mám taky jinej vyhledávač (a hromadu doplňků jako Decentraleyes a podobně) a funguje to (s Bingem si nepomůžeš).

Mimochodem, nějakej bordel je možná i přímo na systému Ebastlírny, pokaždý když sem vlezu a přihlásím se tak mi začnou chodit spamy do mailboxů, které si pamatuje prohlížeč, a to i když mám všechno nově nainstalovaný nebo běžící z flashky (bez přihlášení se to neděje). Psal jsem to ZdeňkoviHQ do pošty, ale zůstalo to nevyzvednutý, tak to radši píšu pro jistotu i sem.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaZ »

Mahoney: osobně používám Firefox, ale existuje třeba Chromium (nešmírující verze Chrome), nebo od něj odvozené a snad taky nešmírující jiné prohlížeče (třeba Brave).

Když píšu nešmírující, tak to pochopitelně nemyslím absolutně (doufám, že je zbytečné to rozebírat).

K tomu vyhledavači: dával jsem tady málo příkladů na Duckduckgo?

Jo a nepoužívejte widlous, pokud nemusíte...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

JirkaZ píše:Jo a nepoužívejte widlous, pokud nemusíte...
kvůli spešl programům někde musím W10,
ale jinak provozuji L-Mint všude kde je to možné . . .
. . . na brouzdání a stahování z netu ideální.
prohlížeče opera a nebo FF . . .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Mám v práci i doma Win 10 Pro, 64 bit, používám všude aktuální verzi Mozzily, stejně jako ty.
Popisované problémy jsem nezaznamenal.
Co se stane, když v případě problémů dáš F5 nebo Ctrl+R?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Malý notebook Acer s líným dvoujádrem Pentium, Win 10, poslední Edge a problém nezaznamenán. Gůgl funguje normálně rychle (adekvátně k rychlosti načítání ostatních stránek).
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jindra2 »

Začal bych vyhozením Avastu, je to zpomalovač všeho.
Jindra

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Posledný týždeň zaznamenaný problém na bazos.sk. Stránka sa načíta až po spodnú vloženú reklamu od googlu, tam celý prehliadač zamrzne na asi 10 sekúnd, potom sa zobrazia tie reklamy a dokončí sa stránka. A robí to iba niekedy, nie vždy. Na druhom výkonnejšom počítači rovnako, ale zamrznutie je kratšie, nakoľko je počítač výkonnejší. Možno skúšajú nejaké nové skripty na reklamy alebo čo. Tiež záleží od prehliadača, ako efektívne tie skripty vie či nevie spracovať.
...
Pozerám že dnes sa to už správa inak, akoby to zmenili. Celá stránka sa načíta bez spodnej reklamy hneď, a následne sa reklama doplní - zväčší sa dĺžka stránky. Mrznutie pritom žiadne nieje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Nwm , kterou lišku mám , ale na sedmách žádná změna . V práci 11 a také OK .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Sakra dneska je ten Gůgl mě téměř nepoužitelnej. Dal jsem vyhledat frázi "Delta EADP-60MB (12V/5A)" o kterým tu v jiným vlákně píše rnbw a vůbec nic. Nahoře je vypsaný tohle "https://www.google.com/search?client=fi ... 2V%2F5A%29" a nic se neděje. Zkusil jsem to několikrát a stále nic. Použil jsem Bing a okamžitě 209 000 odkazů. Tak jsem milej Gůgl poslal do prodloužených zad.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

https://www.google.com/search?q=Delta+E ... e&ie=UTF-8

Mám W10 a Chrome a naběhne to okamžitě. Asi to máš rozbitý.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

workhard píše:https://www.google.com/search?q=Delta+E ... e&ie=UTF-8

Mám W10 a Chrome a naběhne to okamžitě. Asi to máš rozbitý.
Jo, mám rozbitý všechny tři počítače v baráku a to tak, že všechny jiný vyhledávače (Bing, Seznam, Yahoo) to najdou hned jen Gůgl zůstane zakouslej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

To nevím, co všechno máš rozbitý, mně to prostě funguje normálně a vždycky fungovalo. Co provider, nemá nějaký trable s DNS?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#14 Příspěvek od JirkaZ »

Celerone, zkus nabootovat do nějakého live Linuxu s Firefoxem (třeba 21.3 nebo mirror téhož na ČVUT) a udělej test funkce.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#15 Příspěvek od josef_novak »

FF se dá používat jen s několika doplňky, takže by se dal otestovat na chvíli bez nich. Google na YT začíná s tvrdými restrikcemi ohledně blokování reklam viz. https://techfeed.cz/clanek/youtube-zaha ... lam-d3mz4l a nedivil bych se, kdyby v tom pokračoval nejen tam.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“