Propojení win 10 s Androidem

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Propojení win 10 s Androidem

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj, stále nemohu propojit telefon Samsung A 51 s počítačem s Win 10 Home.Zkusil jsem MyPhoneExplorer nebo Smart Switch, nainstaloval všechny možné ovladače na USB a stále mi to hlásí, že kabel usb není připojen (a to už asi třetí) Takže ovladače, kabel, program .... ? Registrace ? Mám u Samsungu i Googlu- co s tím ?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

A když připojíš telefon, tak se tě tento zeptá, zda se má povolit přístup? Takhle mi to funguje normálně, nic jsem nemusel zvláštního instalovat. Tel Sony XA2 s Androidem 9.
Zkoušel jsi vícero portů na PC? S těmi kabely - k jinému PC se ti ten telefon připojí?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#3 Příspěvek od Krakis »

Mám Samsung Galaxy A 51,Android 13. a zkoušel jsem všechny usb, co mám na compu-2.0,3.0,3.1 i C.Všude mi to hlásí, že usb kabel není připojen.Všechno mám povolený, tak jsem si mi myslel, že jsou to ovladače, ale stahnul jsem vše , co jsem našel od samsungu i USB a furt to samý...

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#4 Příspěvek od vladodyno »

Skús to bez káblu. MyPhoneExplorer a WiFi.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#5 Příspěvek od Krakis »

MyPhoneExplorer mám, ale na PC nemám wifi, jen kabel od O2. Wifi jen na telefonu.

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#6 Příspěvek od AZK401 »

Toto jsem taky řešil. Nakonec se ukázalo, že ten USB kabel, co jsem vytáhl z šuplíku, byl jenom pro nabíjení. S "normálním" to fungovalo "plug and play" - bez nastavování.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

Potrebuješ normalny kabel. Niektore sa síce tvaria že su OK ale maju biedne tienenie a nefunguju. Ešte som nezažil žeby sa mi telefon neprihlasil k pc ak je kabel OK.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Ahoj. Existuje i ve Win 10 aplikace s názvem něco "propojení s telefonem". Pokud chceš mobilní telefon připojit k USB portu, potřebuješ originální kabel, co byl dodán s telefonem, protože se Ti jinak může pod ruku dostat pouze napájecí kabel, který nemá datový vodiče. Kabel napřed připoj k USB portu PC a potom k telefonu s odemčenou obrazovkou. Hned po připojení si stáhni na displeji telefonu prstem oznamovací lištu a najdi tam režim USB. Tam vyber přenos souborů, pokud funguje datová komunikace. Jinak není volba dostupná.
Pokud chceš použít "Propojení s telefonem", spust aplikaci v PC a následuj pokyny aplikace.
U Samsunga budeš možná muset ještě povolit přístup k vnitřnímu úložišti (Mám Samsung Galaxy TAB A7 a ten s tím občas otravoval)
A nevím, zdda to nedělá jenom mě, ale:
Pokud budeš pracovat se soubory a složkami v telefonu přes windows průzkumníka, tak v případě kopírování z telefonu nezavírej zdrojový okno. Kopírování pak nenastane - takže v případě fotek vlezeš do DCIM, tam do podsložky Camera a vybereš, co zkopíruješ. Okno pak minimalizuj a otevři nový, kam to chceš dát. Potom obě můžeš zavřít.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Už je funkční i Nearby Share-Sdílení na blízko mezi telefonem a pc, pro poslání z a do tel. či pc nějaký soubor. Instalačka do pc je sice beta ale funguje to skvěle.

https://www.android.com/better-together ... share-app/

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#10 Příspěvek od Krakis »

Díky všem,už je to vyřešeno-stačilo přeinstalovat na starší ovladač USB a jede to.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“