VW a zadní kamera

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

VW a zadní kamera

#1 Příspěvek od mi-ro »

Na Caddy mám couvací kameru která se spouští při zpátečce. Docela by se mi hodilo, kdyby šla zapnout i během jízdy abych mohl např. sledovat náklad na přívěsném vozíku. Dá se to nějak?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Teoreticky by ten spínač ktorý je v riadiacej páke na spiatočku išiel vyviesť aj von. Prakticky by sa to asi nepáčilo riadiacej jednotke, lebo by si myslela že si počas jazdy zaradil spiatočku, a nikto nevie čo by spravila.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

No právě. Navíc při zpátečce se rozsvítí vzadu světlo, když prší tak zadní stěrač a parkasistent.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

Pokud se zapíná jen napájení tak si tam přidej jeden spínač a dvě diody.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Nemyslím si že to bude tak snadné. To bude minimálně komunikovat po sběrnici. Ale vím že byly u VW verze které uměly WI-FI a přes ní připojit kameru třeba v karavanu za autem a tu pak sledovat... ale jak to zjistit zda to máš...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Zapínať napájanie kamery nieje problém, ale ako donútiť palubný displej aby začal zobrazovať vstup z kamery namiesto z palubnej jednotky, to je ten problém. Ako prepnúť displej do režimu obyčajného monitoru. Technická dokumentácia by napovedala či nemá nejaký nevyužitý vstup práve na toto.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Taky jezdím s Caddy s kamerou a stalo se mi, že se prostě nějak nepovedlo ukončení režimu kamera při vyřazení zpátečky a kamera ukazovala celou jízdu, rádio bylo bloklé a nic s ním nešlo. Ale je to přes počítač a ten může všechno :-) A nikde není řečeno, že si nechá vnucovat vůli majitele :-) Rozebrané jsem to neměl a schéma neviděl, takže jak je to udělané nemám nejmenší tušení :-( Po vypnutí a zapnutí klíčku se to pak vzpamatovalo a od té doby to zase funguje normálně.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

rezis píše:To bude minimálně komunikovat po sběrnici.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#9 Příspěvek od PCmaniac99 »

A ono to nemá tlačítko pro vypnutí/zapnutí park. senzorů? S ním by se měla aktivovat i kamera a to i v případě že necouváš. Většina koncernu VW to tlačítko pro PDC má. Zkusil bych si hrát s kódováním, třeba to půjde.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Tlačítko na vypínání park senzorů to má. Ale to samo o sobě nic neřeší. Jistě, napájení kamery asi není problém ale jak vnutit obraz na display už bude větší problém, i za cenu že nepůjde rádio. Ale obávám se počítače, ten to buď nedovolí a nebo bude hlásit nějakou chybu. Je to škoda. Kdyby na to bylo origo nějaký solo tlačítko, asi bych často využíval. Caddy je dost vysoký a na náklad vozíku není vidět.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#11 Příspěvek od DusanEm »

Do kamery ide stále + (teda po zapnutí kľúča). Potom cez CAN je ovládaná komfortnou jednotkou. LVDS ide do "rádia". Teda tak som to študoval, lebo si idem doinštalovať OEM kameru.
Žiadne vypínače / prepínače nepomôžu. To sa musí nakódovať v komfortnej jednotke.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“