Divné chování

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Divné chování

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Mám pøípojenou zdìnou kùlnu na dvorku z rodiného domku ze 380V
v té kùlnì mám klasické zásuvky na 230V pochopitelnì taky svìtla funguje to OK a tìtka proè to píšu když zapnu svìtlo a do zásuvky zapnu tøeba vrtaèku tak mi to svìtlo zaène jasneji svítit èím to je dìkuji za rady

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

úbytkem na nuláku...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Přesněji: máš-li starou instalaci, tak platí nulák - podotahuj všechny spoje cestou.
U nové instalace s pětivodičovým připojením... je podotahuj taky, nejen v pracovní nule.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jindra2 »

Jakým průřezem a jak dlouhá je přípojka?
Jindra

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Pro názornost ten nulák odpoj..... :D NEDĚLEJ TO!!!! určitě máš z nuláku chycenej i ochrannej vodič a namláti ti to!!!! ale ČISTĚ TEORETICKY po úplném odpojení nuláku by světlo nesvítilo vůbec a po zapojení vrtačky na druhou fázi by mohlo svítit málo, středně a nebo hrozně moc to podle příkonů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pelktech »

Z toho všeho vyplývá, že by jsi měl použít pouze jednu fázi. Další dvě fáze vůbec nepřipojovat pro 230V. Takže z nataženého kabelu vem nulák zem a jednu fázu. Fázu připoj na světla, zásuvky tad. Nulák připoj pouze na nuláky, nikoliv!!! na uzemnění a uzemnění připoj pouze na uzemění.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#7 Příspěvek od meno »

pelktech píše:Z toho všeho vyplývá, že by jsi měl použít pouze jednu fázi. Další dvě fáze vůbec nepřipojovat pro 230V. Takže z nataženého kabelu vem nulák zem a jednu fázu. Fázu připoj na světla, zásuvky tad. Nulák připoj pouze na nuláky, nikoliv!!! na uzemnění a uzemnění připoj pouze na uzemění.
Tak toto som ešte nevidel ! Normálne sa to rieši symetricky 1/3 zásuviek z jednej fázy ďalšia z druhej ....
Skôr ako tu už bolo písane treba prekontrolovať a prečistiť spoje !
:D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“