Reprobedny rekonstrukce

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Reprobedny rekonstrukce

#1 Příspěvek od Celeron »

Celkem dobře hrající přesná kopie reprobeden RS638, co se kdysi za bolšána prodávaly ve Smečkárně. Jsou na povrchu hrozně jetý a majitel hodil dotaz, zda by to šlo nějak zrenovovat. Ještě jsem je neviděl tak se ptám, je to dřevotříska, laťovka nebo překližka potažená dýhou a nebo jen natřená?
Repráky prý zdravý, jedou všechny ale nevím, jestli za těch skoro 40 let nebudou v čoudu membrány a závěsy. V podstatě jestli má smysl dělat na tom nějakou truhlařinu/natěračinu.
Předpoklad je vytmelit poškození polyesterákem, vybrousit a přes vrch dát "něco". Bych to viděl na samolepící atrapu dýhy nebo samolepící koženku. Zkoušel jste s tím někdo dělat? Na Trubce tyhle samolepící blbiny při repasi dost používají.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Koženka je na h0vno, tu neber - ale co ti můžu doporučit, je samolepicí tapeta původem ze Skopčácka nazvaná "dc-fix". Není sice nejlacinější, ale vyrábí se v obrovský škále vzorů, barevnejch variant a odstínů včetně poloplastickejch dezénů dřeva a dělá se s ní fakt nádherně, protože má minimální časový smrštění. Měl jsem s ní "udělaný na mramorovo" dvířka v původní umakartový panelákový kuchyni a první návštěvy, který přišly po instalaci, nevěřícně kroutily hlavama, jak mi ta stará sektorka s původníma pantama může ty mramorový dvířka udržet. Dokud se na to nesáhlo rukou, na pohled to fakt vypadalo jako broušenej a leštěnej kámen. Když ty bednítka vytmelíš a dobře do kolmo-hranata vybrousíš, nebude to sice žádná sranda, ale za výsledek ručím ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#3 Příspěvek od jurosdi »

Robil som Magnaty do bielej kože(pôvodne laminatová folia)...
Bol spokojný ,tak som ešte vyrabal uplne nové gitarové boxy. Cierna a biela koža. Ziadne samolepky-lepené na kontaktný sprej .
Přílohy
DSC_0176.JPG
DSC_0202.JPG
DSC_0190.JPG

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#4 Příspěvek od jurosdi »

Koža a koženka sú podlepene filcom,takže nemusím brusit pôvodnú plochu upln e do hladka.
Přílohy
DSC_0195.JPG

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Mám už dlouho bedny repasnuté tou samolepící tapetou a je to zcela OK řešení, pokud se dobře připraví podklad.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

A co ty repráky, nikdo nic? Bude jim po těch letech něco, třeba svěšená membrána basáku či prasklá kalota? Na netu čtu, že výhybka je taky problém.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od Spiral »

Zdravím,
poučné čtení zde ... (Repase starších reprosoustav a jejich výhybek)
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15629
Uvidíš, v jakém stavu dorazí a kolik bude majitel ochotný do repase investovat.

Uživatelský avatar
Sinuhet
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2020, 01:00

#8 Příspěvek od Sinuhet »

Ked si niekto doma vyraba repro bedne vzdy si spomeniem na kamarata ktory ich vyrobil z mramoru. Jeho brat mal firmu co robila pomniky na hroby a tak mu zohnal rozne kusky mramoru. Vyrobil to uplne cele cisto z mramoru. Cakal ako to bude uzasne hrat ale vobec to nefungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Tuha bedna je dobry zaklad, ale sama dobry zvuk nezaruci.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Spiral píše:Uvidíš, v jakém stavu dorazí a kolik bude majitel ochotný do repase investovat.
Když čtu ten Sinclairův eleborát, tak to vidím dost špatně hlavně s těma zatvrdlejma kalotama. Pokud budou v kopru, a navíc svěšenej basák, tak to nemá smysl ani tam cpát jiný repráky. Ona ani ta truhlařina u originál beden pamatuju že nebylo žádný veledílo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od kulikus »

Ten Sinclairův článek je pecka!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#12 Příspěvek od rudolf02 »

No, jestli můžu.
Jako staromil mám rád dýhu. Ale málokdo se s ní chce hrát (truhláři), je háklivá na sucho, snadno se na krajích vylamuje. Ta solidní tapeta zní dobře. Při hraní holt kysinka chca nechca kmitá. Nakonec pověstné jsou kysinky z polystyrénu potažené tapetou.
Ekare, dej bližší typ na tu tapetu.
K reprákům co si pamatuju od pana Husáka. Základ je dobrý koš s čistou mezerou pro vinutí membrány. Dále papírová membrána.
Magnet lze oživit na magnetičce, pokud někdo rozdělá magnetický obvod (s těmi šrouby), oživení je nezbytné. Gumu ničím neošetřovat, nenapouštět, je-li stará, vyměnit. Kaloteny taktéž, neztratit z nich tu vatičku (pokud tam byla). Poškozenou kopulku vyměňoval.
Je pravda, že jsem veškeré opravy repra řešil u něj. V Litovli v jeho díle pokračuje pan Kolavík, žel jsem ho ještě nenavštívil. Docela se na návštěvu u něj těším, slyšel jsem pouze chválu.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#13 Příspěvek od Spiral »

Zdravím,
zvážil bych tohle ... (Černá strukturní matná povrchová úprava)
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24513
Ale opět záleží na tom, co majitel přiveze a jaké bude mít představy.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“