nefunkční systémové vyčištění disku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

nefunkční systémové vyčištění disku

#1 Příspěvek od robo »

Pěkný den a prosím o pomoc. Ve Win 10 dochází místo tak jsem chtěl smazat přes vlastnosti-vyčištění disku na jednotce C, tedy systémové jednotce. Nalezne to pomalu 10GB a když dám ok tak se ukáže dialog jestli si přeji trvale odstranit. Ano, chvilku to chroustá, dojede to do konce ale volné místo je stále stejný. Proces zopakuji a zase vidím pomalu 10GB a výsledek stejný. Když zvolím vyčistit systémové soubory tak to dojede a vysledek je ok. Zkoušel jsem po tomto posledním kousku to zopakovat a nesmaže se nic. Poté na MS vyžkoušel přes CMD a správce DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth a poté sfc /scannow a také to nepomohlo. Tak už si nevím rady. Díky.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#2 Příspěvek od gepard »

Hm, jestli ta funkčnost není právě ovlivněna z nedostatku toho místa. Zkus to nejprve růčo. Dej si na systémovém disku vyhledat všechny adresáře s názvem "TEMP" a vše v nich růčo smaž. Jsou to odkládací sr ačky, které již nejsou potřeba. Až se nějaké to místo na disku uvolní, zkus opět nechat systém, ať uklidí.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Volným místem to nebude. Smazal jsem nepotřebný programy, pak co jsem potahal z internetu. A skončil jsem na volných 40GB a ještě smáznout ty zbytečnosti a budu na 50GB. A to už ujde.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Obvykle slozka "stazene soubory" pak ruzne docasne soubory jako vyrovnavaci pamet v prohlizecich...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Manuálně jsem to prošel a našel slušný kostlivce. Ale chtěl bych zjistit a spravit nefunkční službu.
Edit, postahoval jsem všechny aktualizace, promazal přes Revo Uninstaller. Několik restartů. Pak kontrola zda je funkční služba. Našlo to 1.5GB tak jsem dal smazat. A po akci zůstalo 680MB a to už smazat nejde. Po opětovné kontrole 680MB. Takže to asi už funguje a těch 680MB je asi nesmazatelné, využívá je systém.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#6 Příspěvek od ferro0 »

Zkus přes CMD chkdsk/f (kontrola disku) bude potřeba restart.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“