"koukání zkrze zeď"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

"koukání zkrze zeď"

#1 Příspěvek od dzinzlahve »

Zdravím.

Jaký můžou mít tyhle věci vliv na zdraví "pozorovaných"?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Tvoje obavy patrně vyvolává slovo "radar," které evokuje velký výkon, ale UWB technika pracuje s velmi malým výkonem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od Valdano »

dzinzlahve píše:Jaký můžou mít tyhle věci vliv na zdraví "pozorovaných"?
Zdroj: ReTwis 5
Průměrný vysílací výkon jsou pouze 2 mW. Jelikož ReTwis 5+ po většinu času nevysílá, ale pouze přijímá, je potenciální expozice člověka výrazně nižší než u běžného mobilního telefonu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Největší problém je v tom, že na veřejnost o těchhle systémech proniknou právě jen ty informace, že "to vidí skrz zeď" a lidi zvyklí na to, že zdi stíní radarový vlny, si okamžitě vydedukujou, že na to jsou potřeba kW výkony ... Přičemž právě opak je pravdou, ono to pracuje na principu hoooodně podobným tolikrát profláknutý Tamaře/Věře, kdy to v podstatě zjišťuje vliv těla člověka za tou stěnou na příjem okolím se šířícího "elektromagnetickýho smogu" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#5 Příspěvek od dzinzlahve »

V podstatě mi říkáte, že "Když jsem doteď přežil ve světě plným mobilů a WiFin, tak tohle hravě zvládnu."

A je to takle u všech těhletěch hraček, nebo jen "u týhletý suprčupr moderní"?

BTW: já si právě myslel, že tenhle radar funguje jako sonar - vyšle signály, a když se od něčeho odrazí a vrátěj, vznikne "negativ", podle kterýho se pozná, že tam něco je.

Ale teď mi EKKAR tvrdí, že i organismus vysílá radiový vlny...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

dzinzlahve píše:Ale teď mi EKKAR tvrdí, že i organismus vysílá radiový vlny...
kde to tvrdí ?
jen pohlcuje . . .

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#7 Příspěvek od dzinzlahve »

Přičemž právě opak je pravdou, ono to pracuje na principu hoooodně podobným tolikrát profláknutý Tamaře/Věře, kdy to v podstatě zjišťuje vliv těla člověka za tou stěnou na příjem okolím se šířícího "elektromagnetickýho smogu" ..

Já právě slyšel, že TAMARA nevysílala, ale analyzuje to, co Stealth letadlo "vychrlí" do okolí...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

dzinzlahve píše:Já právě slyšel, že TAMARA nevysílala, ale analyzuje to, co Stealth letadlo "vychrlí" do okolí...
jenže to letadlo toho moc "nevychrlí" ale spíš zastíní, nebo pohltí, stejně jako lidské a jiné organismy . . .

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#9 Příspěvek od ransom »

Termokamera. Tou vidíš studenou věc podle toho, že v teplým prostředí je kolem ní míň tepla - studená věc ho absorbuje. Ale nic na ni tou kamerou nevysíláš.

Člověk právě tak naředí elektromagnetické pozadí, které by kolem něj stejně bylo. Protože je vodivej.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

dzinzlahve píše:Přičemž právě opak je pravdou, ono to pracuje na principu hoooodně podobným tolikrát profláknutý Tamaře/Věře, kdy to v podstatě zjišťuje vliv těla člověka za tou stěnou na příjem okolím se šířícího "elektromagnetickýho smogu" ..
Já právě slyšel, že TAMARA nevysílala, ale analyzuje to, co Stealth letadlo "vychrlí" do okolí...
Ty jseš přeci zmetek jak Alois - takhle překroutit co jsem napsal, to se moc často nevidí. Já napsal, že systém "vidění skrz zeď" má proncip "HOOODNĚ PODOBNEJ" neboli ne stejnej, ale blížící se principu Tamary, přičemž Tamara byl pouze pasivní přijímač, kterej "sbíral" přímo vyzařování cíle, zatímco ten systém "vidění skrz zeď" sbírá vyzařování jinejch zdrojů elektromagnetickýho vlnění a zjišťuje, jak je ovlivní přítomnost dalšího předmětu = lidskýho těla v prostoru, kam není možný se "podívat" přímo.
TAKŽE MI TO HEZKY UKAŽ = KDE PÍŠU, ŽE LIDSKÝ TĚLO NĚCO VYZAŘUJE, TY DEZINFORMÁTORE ????
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#11 Příspěvek od ransom »

Von za to nemůže. "Čtení s porozuměním textu" je schopnost, která u lidské populace z důvodu nepotřebnosti rychle mizí. Podobně jako třeba vidění za šera, vektorování slechů, nebo hledání samičky větřením.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#12 Příspěvek od josef_novak »

Z roku 2017 a určitě budou i starší:
https://insmart.cz/vedci-prisli-zpusob- ... -i-za-zdi/
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#13 Příspěvek od DukeNuke »

Ale notak. Nenechte prchlivost cloumati svým majetstátem

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#14 Příspěvek od Cust »

To jsou hezké systémy, poštěstilo se mi, že jsem se účastnil přednášky, kde ten systém popisovali... Víc mě ale zaujalo, když tam kluci naladili FM rádio, už nevím jakou stanici, ze dvou různých vysílačů. U Pardubek měli dvě směrové jaginy na jednom stožárku na střeše. Z poruch v příjmaném signálu monitorovali letecký provoz nad Ruzyní.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#15 Příspěvek od JirkaZ »

ransom píše:Von za to nemůže. "Čtení s porozuměním textu" je schopnost, která u lidské populace z důvodu nepotřebnosti rychle mizí. Podobně jako třeba vidění za šera, vektorování slechů, nebo hledání samičky větřením.
Nemůže? Nepotřebnosti?

Nerozumím.

Tolerovat, resp. pochopit a zohlednit se dá pouze objektivní duševní či tělesné postižení. Vše ostatní je lenost, tupost, nezájem se vzdělávat a někam postupovat atd.

Trest za to je jediná možnost.

Howgh.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“