Aké hladinové čidla do žumpy.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Aké hladinové čidla do žumpy.

#1 Příspěvek od kutilmil »

Aké hladinové čidla by ste odporučili pre použitie v žumpe?
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Ultrazvukové?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

No to by bolo asi najlepšie ale je tam dost vysoká cena.....
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

jardafiala píše:Ultrazvukové?
Hmm to může mít problém s kožichem nahoře... Doporučil bych radar na 80GHz. Tím jde odfiltrovat přímo hladina.
Možná i diferenční tlakoměry by šly. Ale tam je problém s proměnnou hustotou takže to pak trochu lítá.

:lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#5 Příspěvek od Ivan_01 »

navrch na sračky plavák, na to zvislú tyč s magnetom a mimo žumpy jazýčkový kontakt, prípadne viacero ...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

To je ivane moc zastaralé. Kožich navrchu nevadí. Klidne se muze povazovat za hladinu.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Tak kapacitní sondu. Ta může bejt hezky zapouzdřená a sračkotěsná.

Nebo ještě mne napadá použít hydrostatickou sondu, respektive spínač. To funguje skvěle, dával jsem to kdysi tátovi na spínání čerpadla, když se zatopil sklípek. Funguje to asi 20 let bez poruchy.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od Valdano »

jardafiala píše:Ultrazvukové?
kutilmil píše:No to by bolo asi najlepšie ale je tam dost vysoká cena.....
Kožich navrchu nevadí. Klidne se muze povazovat za hladinu.
Profi řešení by bylo samozřejmě dobré, ale nebude to levné. Jsme na bastlírně takže navrhuji zvážit řešení ultrazvukového měření vlastním bastlem. Zde je odkaz na projekt pro levné bastl řešení ultrazvukového měření hladiny s použitím levného vodotěsného ultrazvukového modulu v kombinaci s ESP tj. přenos dat je bezdrátový přes WiFi. Je tam i zdroják programu. Ten projekt bude vhodné si upravit podle svých potřeb tj. třeba to měření teploty co je v tom projektu navíc se může vypustit.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 29 čer 2023, 12:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#9 Příspěvek od kutilmil »

sandal: kapacitná sonda není vhodná do nádoby, kde sa tvorí povlak aj 10 cm hrubý. Ten ultrazvuk bude asi najlepší. Bastliť to nechcem. Chcem kúpiť niečo hotové za rozumnú cenu.
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od Valdano »

kutilmil píše:Ten ultrazvuk bude asi najlepší. Bastliť to nechcem. Chcem kúpiť niečo hotové za rozumnú cenu.
Pro představu z těch levných profi třeba ultrazvukový s přenosným WiFi LCD displejem z AliExpressu za cca 45 EUR včetně DPH při prvním nákupu nebo z Bangoodu za cca 63 Eur nebo ten samý ze slovenského eshopu za 119 Eur včetně DPH nebo SecuTech LC 100 s lokálním displejem za 195 Eur včetně DPH nebo třeba tento za 235 EUR včetně DPH.
Naposledy upravil(a) Valdano dne 29 čer 2023, 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#11 Příspěvek od jardafiala »


Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od Valdano »

Jo ten z českého e-shopu vyjde na cca 79 EUR, aby bylo vidět cenové srovnání v EURech pro kutilmila. Nejlevněji to vyjde asi z Aliexpressu.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#13 Příspěvek od ransom »

V jediné žumpě, kterou mám víc jak pětadvacet roků na starosti, slouží spolehlivě čtyři obyčejné hruškové plováky s gumovým kabelem. Jsou přivázané pásky ke kramlím a k žebříčku, visí na cca 25 cm volných koncích kabelu, aby mohly stoupat a klesat s přílivem a odlivem. Měnil jsem kdysi jeden, který urvali když tahali ven čerpadlo. (Nevím jak se jim to povedlo, čerpadla jsou metr a půl daleko.)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od Zaky »

V jímce tlakové kanalizace máme obyčejný elektrodový snímač hladiny s nerezovými elektrodami, tak to bylo dodavatelem kanalizačního systému dodáno a roky to bez problémů funguje.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#15 Příspěvek od Sandal »

kutilmil píše:sandal: kapacitná sonda není vhodná do nádoby, kde sa tvorí povlak aj 10 cm hrubý.
No takhle. Mám doma kapacitní sondu, která není potopená v kapalině. Je to taková krabička ve který je elektronika, a z krabičky trčí uzavřený čůro, ve kterém je jen asi 20cm drátu. Kapalina se přiblíží k čůru, sepne relé. Kapalina se vzdálí, relé rozepne. Vůbec to není potopený a celý to má IP nějaký, že to může do vlhka. Někde tu mám ty sondy 2, ale už jsem je dlouho neviděl, abych ti to vyfotil.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“