Kde sehnat VHF kanálové propusti?

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kde sehnat VHF kanálové propusti?

#1 Příspěvek od TeslaPC »

Ahoj, sháním kanálové propusti pro analogové VHF televizní kanály, a nikde nemužu nic najít, nevíte kde něco takového sehnat? Mám na mysli něco takového https://www.teroz.cz/produkt/c-215-tri-vstupy/
ale ve VHF pásmu.
Díky

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#2 Příspěvek od jirka5 »

Nejlepší by asi bylo zeptat se přímo v tom Terozu, jestli by ti tu potřebnou VHF propust nevyrobili na zakázku (když vyrábějí na zakázku propusti UHF). V minulosti, kdy bylo běžné analogové televizní vysílání ve VHF pásmu, určitě existovala potřeba takových prvků, předpokládám, že tam ještě budou mít výrobní dokumentaci.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Počítej s tím, když ti to vyrobí, tak ty propusti nejsou nikterak ostrý. Když dobře tak přes kanál, spíš přes 2 kanály.
Úplně jsem na tebe zapomněl. O víkendu kouknu na ty VHF a E vložky od alcadu. pokud je najdu, nechám ti je za poštovný.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od TeslaPC »

Zkusil jsem jim tam napsat, tak uvidíme co napíšou oni, když budou ty propusti fungivat ob 2 kanály tak je to v pohodě, ted tam mám ve VHF kanál 5, 9,11 a ještě uvažuju o kanálu 1, ale zatím nemám modulátor který by 1 kanál zvládnul s použitelnýmy výsledky.

Jo děkuju moc =), ty vložky nikde nejsou k sehnání

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Kanálové vložky na VHF mám, můžeš se zastavit :)

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od TeslaPC »

Na jakejch kanálech ale? Já už psal do toho terozu, a prej to není problém, za cenu stejnou jako prodávaj ty UHF.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#7 Příspěvek od scorpions-cz »

No podle mně jsou ty ALCADY mnohem lepší. Můžeš použít přes jeden kanál( mám vyzkoušeno při DVBT(1) na několika panelákách). navíc v tom je i zesilovač a tak si můžeš srovnat výstupní úroveň jednotlivých kanálů dle potřeby.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

TeslaPC píše:Na jakejch kanálech ale? Já už psal do toho terozu, a prej to není problém, za cenu stejnou jako prodávaj ty UHF.
Na jakýchkoliv, umím je přeladit. Mám i měniče z UHF do VHF
Ty slučovače nebudou moc selektivní, na to, na co to chceš bych vzal raději ty vložky.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od TeslaPC »

Tak ty vložky budou lepší, a u nich je dobrý i to že to bude rovnou slušně zesílený a nebudu musetřešit problém s tím že o 2 patra níž to šumí protože je slabej signál, i když to ted mám přes zesilovač, ale pořád je to málo. Jenom nejsem pořád moc moudrej z toho jak ty vložky zapojit, v minulém vláknu mi tady kolega posílal obrázek, ale stejně to moc nechápu jak tam připojit ty modulátory. To je budu muset sloučit do jednoho vodiče a ten se pak zapojí do první vložky, a všechny ty vložky pak už budou zapojenýá za sebe? Kdyby to bylo takhle tak tam stejně budu muset dát ty propusti protože by se mi ten signál zničil už před těma vložkama, ono z těch modulátorů leze fakt bordel, a to i u MD-5s u kterejch bych tohle nečekal.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

Výstup z každého modulátoru do vstupu každé vložky.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#11 Příspěvek od scorpions-cz »

Přesně tak.. Výstupy těch vložek potom propojíš mezi sebou. Na jedný straně buď zakončíš 75 ohm odporem a budeš mít jeden výstup, nebo můžeš použít oba výstupy. ideální je mít i rám a propojky. pak to pěkně pasuje :lol:

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od TeslaPC »

Ahaa, už to chápu, tak to potom ty propusti nepotřebuju, to je dobrý, to ty vložky budou ideální.

Uživatelský avatar
petr-p10
Příspěvky: 103
Registrován: 09 črc 2008, 02:00

#13 Příspěvek od petr-p10 »

Jedině ALCAD to chodí perfektně a dáš to jednoduše dohromady mám toho hromadu rámy zdroje propjky atd.

Uživatelský avatar
TeslaPC
Příspěvky: 226
Registrován: 08 srp 2022, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od TeslaPC »

Dobře chodit určitě budou, já mám jednu tuhle alcad vložku na 45 kanál, kupoval jsem jí na různý pokusy a vyzkoušení jak dobře funguje, a osvěčila se mi, ale vzhledem k tomu že mám jenom jednu zatím, tak jsem jí využil na neobvyklí účel, a to na ten že jí mám jako vysílač na jeden tv kanál na pokrytí zahrady když si vytáhnu ven v létě telku.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“