S: PC 486 nebo starší

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

S: PC 486 nebo starší

#1 Příspěvek od JirkaRCK »

Ahoj, tak jsem tuhle vzpomínal na dětství a taky na to, jak jsem ještě před deseti rokama vezl do sběru 10 funkčích 286tek s 5,25" SCSI diskama a popadla mě nostalgie něco takového opět vlastnit. Koukal jsem, leč na bazoši není v podstatě nic a na Aukru se rozjel trh ala ebay, tedy pár bláznů, kterým tam několik měsíců visí inzeráty za ceny atakující ceny nového hardwaru :-))) Proto se zkusím zeptat, neválí se někomu doma AT bedna, případně rovnou celé PC z éry 286 - 486, kterého by se rád zbavil ve stylu za flašku slivovice? Ideálně v Brně nebo okolí D1 od Prahy až po Ostravu. :D

Uživatelský avatar
dlbm
Příspěvky: 46
Registrován: 29 pro 2011, 01:00
Bydliště: Morava ŠTATL

#2 Příspěvek od dlbm »

case ne,ale dily by se nasly

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#3 Příspěvek od warp »

486 jako celek nemám, desky a karty (ISA, VLB) by se našly. Bedna (sice novìjší) + AT zdroj. Spíše mám ještì nìjaké Pentium 1. Musím se podívat, ale bude to až po 11.9.

Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od JirkaRCK »

Jednu 486-SX v podobě dílů mám u našich taky, spíš by to potřebovalo nějakou tu case. Je to na prd, je to neskladné, tak jsem to všechno vyházel, a dnes to pochybí :-)

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#5 Příspěvek od judeware »

Taky lituju, že jsem XT Gericom z roku '86 rozložil na díly. Jenže kdo mohl tušit, jak se počítače zkomercializují a populaci zavalí? V roce '96 ho sousedi odkoupili od čechoněmce za 1000Kč. Že se na tom budou učit základy a provozovat "Účto". Jenže se jim to tenkrát nechtělo příliš učit (otec a syn, automechanici).

Od jisté doby nelikviduju pokud možno vůbec nic.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“