Canon Power shot A100

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Canon Power shot A100

#1 Příspěvek od vrky »

Fotoaparát mě začal hlásit že mám vyměnit baterie. Přitom jsou v pořádku. Rozdělal jsem ten foťák, ale nic jsem nezjistil. Od baterií jde napájení na první DPS kde je konektor na externí napájení a zdroj vn pro blesk. Odtud jde napájení + a - na druhou DPS a plochý kablík na stejnou DPS. Že by bylo vadné hlídání napětí napájecí baterie? Ale kde to najít.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Re: Canon Power shot A100

#2 Příspěvek od cabernet »

vrky píše:Fotoaparát mě začal hlásit že mám vyměnit baterie. Přitom jsou v pořádku. Rozdělal jsem ten foťák, ale nic jsem nezjistil. Od baterií jde napájení na první DPS kde je konektor na externí napájení a zdroj vn pro blesk. Odtud jde napájení + a - na druhou DPS a plochý kablík na stejnou DPS. Že by bylo vadné hlídání napětí napájecí baterie? Ale kde to najít.
Ja mám presne ten istý problém. Ak vie niekto poradiť, bol by som rád.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Canon Power shot A100

#3 Příspěvek od LOYZA »

Správný odhad, je tam hlídání napětí, ostatně jako u všech kamer. Horší je to, že bez ser. dok. to bude těžké dohledat. Přitom půjde o jeden odpůrek, nebo v horším případě je to uvnitř toho IO a to už je v hájíčku zeleném. Taky jsem zaslechl, že to jde programovat, ale jen v servisu kde na to mají potřebné prog. a propojení. Taky bych uvítal v tomto ohledu pár dobrých rad!

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Ja mám pocit, že tie aparáty merajú raálne napätie batérií s presnosťou na desatiny až stotiny voltu. To som vydedukoval na konkrétnom foťáku s ročnými baterkami a s úplne novou sadou. s novými baterkami foťák fungoval, so staršími nie. Porovnával som teda napätie bateriek až som teda dospel k tomuto záveru.
Závada v mojom prípade bola teda v baterkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ked meras napatie naprazdno, tak ti to nepovie nic. Ked vsak skusis dobry a zly akumulator zatazit a pritom merat napatie, tak sa budes divit.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

rnbw píše:Ked meras napatie naprazdno, tak ti to nepovie nic. Ked vsak skusis dobry a zly akumulator zatazit a pritom merat napatie, tak sa budes divit.
Prepáč, nerozpisoval som to tak detailne. Baterky som meral naskôr naprázdno a potom pod záťažou. Táto teória mi je veľmi blízka, pretože sa s ňou stretávam v práci každý deň.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze fotaky to vyhodnocuju velmi jednoducho - ked napatie klesne (staci na okamih) pod nejaku definovanu hodnotu, tak sa to cele vypne. A kedze takyto fotak zerie dost vela (nabijanie blesku, motor objektivu, procesor), tak je dost narocny na kvalitu baterie.
Indikator slabej baterie casto funguje podobne ako to vypnutie - len je tam nastavene trochu vyssie napatie, pri ktorom to zacne ukazovat.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#8 Příspěvek od vrky »

Dodatečně: Pomohlo dát úplně jiné baterky. Obě měly napětí stejné ale asi už ne takový proud.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“