Problémy s notebookem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardas4
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2006, 01:00
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Problémy s notebookem

#1 Příspěvek od jardas4 »

Koupil jsem notebook Toshiba Satellite 1710 bez zdroje, použil jsem na něj stejně kalibrovaný zdroj od HP. Párkrát mi bez problémů naskočil a teď už LCD ani nemrkne. Jednou po dlouhé době sepnul, ale jinak se roztočí větrák, disky i všechno okolo, jen na monitoru se nic neobjeví a při připojení na externí také ne. Vůbec nevím, čím by to mohlo být, zkoušel jsem i měnit ramky, nebo nedávat žádné- se stejným výsledkem. Prosím tedy o pomoc a každému, kdo se bude snažit děkuji.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Co myslíš výrazem "kalibrovaný zdroj"? akupack, externí zdroj? Měřil jsi napětí při provozu a porovnal s předepsaným?

Uživatelský avatar
jardas4
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2006, 01:00
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jardas4 »

To znamená, že má jiný proud. Na tento notebook jsem ale viděl zdroje i s tím proudem, který má ten můj.Takže v tom zdroji by to být nemělo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Moc z toho nejsem moudrý, akumulátor by měl mít především stejné napětí a víc než proud (který dodá špičkově mnohonásbně větší než nominální) je důležitý vnitřní odpor. Jestli není aku v dobré kondici, má zvětšený Ri a při náběhu počítače pak napětí vlivem úbytku spadne a stroj zatuhne nebo se resetuje. Dělá to i mobil se slabou baterií- zamrzne v křeči, není ani vypnutý, ani zapnutý, ani nenajde operátora :(
Měnit ramky nemá z hlediska odběru smysl, maximálně ti PC zatuhne při POST z důvodu nepřítomnosti paměti.
Prověř aku jestli nepadá napětí při větším odběru.

Uživatelský avatar
jardas4
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2006, 01:00
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jardas4 »

Před chvílí mi naběhl, vypnul jsem ho a zas ta samá píseň. Tak já nevím, je to náladový a nevím si s tím rady:(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ak je zdroj urcite dobry, tak pozri na SODIMM sloty - byvaju tam studenaky a nielen v Toshibach.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mourek »

pokud vyhnily baterky provozuji NT bez nich. Ale změř ten zdroj, jestli dává správné napětí a je stabilní

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Toshiba je jeden velky studenak. Hlavne ty jejich subdesky a same konektory to snad nikdo jiny nedela. Jinak bez ram ti na 100% nenajede. Dej jednu overenou ram a zkus. Jeste pokud vim tak HP ma 19V nebo 18,5V v proudech 3,16A 4,74A a 6,3Aa Toshiba pouziva 15V 4A a vice
Internet - metla lidstva

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Teï jsem z toho úplnì jelen! Zase se mi asi na Xtý pokus a rozebírání zas zapnul a fakal, když jsem ho zresetnul, zase black obrazovka.....bude to podle mì nìco, co spustí notebook a pak už to nepracuje. Napadá mì èistì teoreticky nìco okolo grafické karty, ale kdo ví?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Problém je že notebooky jsou svinstvo. Tam nemas RAM nejede. Vadny BIOS nejede, nejde zdroj a nejede to cele. Prostě nejde k tomu pristupovat jako k PC. U tebe bych to tipoval na studenta. Vetsinou byvaji na konektorech
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jardas4
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2006, 01:00
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jardas4 »

Teď jsem zjistil zajímavou věc. A to, že notas nabootuje spolehlive do biosu jen tehdy, jestliže má vyndaný HDD. Co to může znamenat? mě to nic neříká..... :lol:

Uživatelský avatar
bax
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2006, 02:00

#12 Příspěvek od bax »

že by ten zdroj byl fakt slabý a neunesl proud který je větší při rozběhu HDD?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tiez moze byt ten disk zly. Alebo nejaky studenak, zlomeny kabel (a pod.) v jeho okoli.

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

Dìkuji baxovi, opravdu, odpojil jsem FDD( kterou stejnì nepoužívám) a notebook se ihned rozjel. Dìkuji všem, kteøí se diskuze zùèastnili. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“