Tesla Color 424 obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spymac
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2007, 01:00

Tesla Color 424 obraz

#1 Příspěvek od spymac »

Zdravím všechny, v dílně mám starou Tesla Color 424 na které zlobí obraz - obraz se náhle zmenší do středu obrazovky (asi na 1/2) a zároveň se ztlumí zvuk, také na polovinu. Prohlédl jsem všechny moduly a viditelnou závadu či studeňák jsem nenašel. Mám podezření na zdroj. Poradíte někdo ? Předem dík 8-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Je to zdlouhavé, ale měřit výstupní napětí z modulu napájení a pak se budeš moct rozhodnout dál. Pak se event. můžeš zaměřit na zdroj referenčního napětí nebo na omezování např. nadproudem při závitovém zkratu vn trafa. Nestabilní závady se vždycky hledají nejhůř a studeňáky zdaleka nemusejí být jen ty viditelné :( Preventivně bych začal od filtračních elektrolytů, je možné že některý má uhnívající vývod uvnitř pouzdra a to zvenčí nepoznáš. Vypájet a zkusit nabíjet a razantně vybít.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#3 Příspěvek od Frenky »

xyz
Naposledy upravil(a) Frenky dne 12 bře 2007, 00:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od yakl »

Na module "H" treba vymeniť obidva (svitkové) kondenzátory 4n7, a prípadne aj tyristor . To pre začiatok, potom uvidíš, ako ďalej.

Uživatelský avatar
spymac
Příspěvky: 2
Registrován: 30 led 2007, 01:00

tesla

#5 Příspěvek od spymac »

Děkuji za rady, vše poctivě vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo :)
----------------------------------------------------------------------------------

Za všechno mohl tyristor KT 110/500 na modulu H - přesně jak napsal yakl .

Ještě jednou dík za pomoc :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“