Strong SRT500LT

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

Strong SRT500LT

#1 Příspěvek od RadekB »

Ahojte, nejprv se omlouvam ze svuj dotaz radim do sekce TV, ale samotnou seksi SAT v opravářské části jsem nenašel. Mám tu již třetí přijímač STRONG SRT500LT, a u kazdeho byl v haji zdroj, resp. oba dva filtracni kondiky 3300uF a vetsinou jeste 100uF na pozici tusim C109. Vzdy pomerne krace po provozu, jeden i po jedne vymene techto kondiku. Nemate nekdo nejaky figl nebo neco cim by se tomu dalo odpomoct ? Dal jsem kondiky na vyssi napeti i teplotu (105st.C).
Nemate nekdo schema k tomutu satel.prijimaci ? Taky me zarazi ty dva paralelne spojene vykonove odpory, za provozu jsou tak vrele, ze na nich nejde udrzet ruka, oba dva jsou samozrejme blizko tech kondiku. Pod timto odporem je misto pro stabilizatir, ten tam ale není, nebyla by treba nejaka uprava zapojeni misto tech dvou odporu ? Proste schema by dost bodlo.
Zatim diky.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Artax »

Schemátko bohužel nemám, ale k tvému dotazu. Náhradou za výkonové odpory lze dát stabilizátor, ale ztráta je stejná a tudíž i produkce tepla. Kondíky neodchází asi teplotou, ale spíše špatnými usměrňovacími diodami. Určitě bych je vyměnil, ikdyž se při měření budou tvářit jako, že jsou v pořádku.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

dik, nakreslil jsem si schematko podle desky, je to klasicky stabilizator odpor+zenerka, bohuzel se to cele napaji z 26V !! a stabilizuje na 10V, coz je uplne genialni konstrukce ! Rekl bych tedy ze menit konstrukci je zbytecne, holt za nejaky ten mesic se to zase podela.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Koukam ze jsem se neprihlasil. Jeste jednou dik.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “