Osciloskop BM-584

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Osciloskop BM-584

#1 Příspěvek od DiGiCo »

Dostal se mi na stůl tenhle starší osciloskop, je vyřazený z jednoho podniku, údajně do poslední chvíle normálně fungoval, následně strávil asi tři roky zabalený na půdě a teď ho mám já. Problém je, že se po připojení signálu neobjeví ani náznak nějakého průběhu, bez ohledu na nastavení. Po vypnutí a okamžitém zapnutí se na okamžik na obrazovce ukáže něco, co by vcelku odpovídalo měřenému signálu, po cca vteřině to opět zmizí. Mám i kompletní dokumentaci k tomu osciloskopu, prošel jsem zdroj + koncové stupně vychylování, napětí všude sedí přesně podle schématu (neměřil jsem napětí za násobičem, nemám VN sondu). Zkusil jsem rovněž odpojit vstup do koncového stupně vertikálu (předpokládám, že by se měla objevit vodorovná čára), ale nic. Měl by někdo nápad?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Máš to asi trvale zablankované, možná nějak vadný obvod ss posunu pro řízení jasu. Zkontroluj VN a všechna napětí na obrazovce.
Zkontroluj prostě vše v "Z" kanálu...

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

Předmět

#3 Příspěvek od souba »

Bod , ostření , jas funguje normálně ?

Uživatelský avatar
Martin1
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2004, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Martin1 »

Zkus odpojit vstupní jednotku od vert. zesilovače jestli se ti tam něco zobrazí. Měl jsem jednou v háji KF910 ve vstupu a neukázalo to vůbec nic.
Vyčudil jsem to na rozsahu 5mV s 20ti VDC, to byl hukot.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“