VQC 10 D

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

VQC 10 D

#1 Příspěvek od stefan31 »

Nemá niekto k tejto štvorèíslovke? z bývalej produkcie NDR nejaký popis, resp.datasheet?

Stefan31

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

Předmět

#2 Příspěvek od souba »

Dal jsem na upload.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od stefan31 »

Ïakujem, už som to stiahol, ...no el. písací stroj... tak to by ma nenapadlo...neviem, èi sa to dá nejak inak využi￾...

Stefan31

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Taky to fungovalo ve starých elektronických pokladnách, dokonce jsem asi 3 nebo 4 kousky tohohle zobrazovače někde měl, pokud by o ně byl zájem, klidně je přenechám...
Teda pokud jsem je už nevyhodil, zítra je zkusím najít...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Sem to povidal..., nevodolal jsem a vlez sem tam eště teďkon...v mym kutlochu se nemá co ztratit...

Mám 3 kusy VQC 10, ale ne "D", ale s příponou "C", což je muška jenom zlatá, jak pravil klasik - dederóni tak odlišovali třídu svítivosti. Kdo je chce? Radši bych osobně, posílat to nechci, čert vem poštu...

Koukal jsem na upload, mělo by to být ono, červený, 4místný, maticový 5x7 bodů LED zobrazovač, bohužel jsem nedokázal otevřít ten 602kový soubor, ale podívám se ještě po starém zeleném TESLÁCKÉM katalogu z 80, let, tam mám dojem byla stránka i se zapojením s EPROM a procíkem, jen blokově, ale i tak by to mělo pomoct. Jestli to najdu, protáhnu to skenerem a hodím do uploadu v jpegu, ale až zítra, teď jdu do hajan...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od stefan31 »

No, mám ich osem, ... len si nemyslím, že by boli použite¾né ako zobrazovaèe napr. v zdroji, alebo podobnej aplikácii, ale ak by to šlo, bolo by to ve¾mi efektné...

Stefan31

Teslácky zelený katalóg /A4/ mám z r.1979 a tam ešte nie sú....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Já mám novější.
K té VQC - vzhledem k maticové struktuře zobrazovacího pole je nutno je řídit multiplexně v obou rovinách - sloupky i řádky. Původně to bylo řízené Rožnovským klonem Zilogu Z80, procesorem MHB 8080, dejž mu Edison a Tesla věčnou a nehynoucí slávu, s pomocí naprogramované PROM nebo EPROM paměti...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od stefan31 »

Zilog , EPROM aj PROM by boli....ale zapojenie a program by musel niekto iný...ale výsledok by bol pekný...ne nete som však k tejto VQA-èke niè nenašiel...bolo by to trocha zmeny na poli zobrazovaèov, nieèo ako módny návrat digitrónov do zobrazovania èasu...

Stefan31

Ano, neskoršie vydali novší katalóg, ak by to šlo, prijal by som z neho sken VQA, buï tu, alebo na Stefan31@post.sk. Ïakujem.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#9 Příspěvek od miroja »

Klon Zilog-u Z80 sa robil v NDR. Tesla robila iba klon Intelu8080. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“