modrá fólie na výrobu DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martinamater
Příspěvky: 29
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

modrá fólie na výrobu DPS

#1 Příspěvek od Martinamater »

Čau všichni ! Narazil jsem na netu na speciální folie na výrobu DPS. http://www.cadware.cz/cad304.htm Nemáte s ní někdo zkušenosti ?
diky za odpovědi..... Martin

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Filda »

Vypadá to něco jako styl "nažehlení toneru" ...... kdysi jsem to zkoušel ..... u tohoto se akorát používá speciální folie (u toho co jsem zkoušel to byl barevný lepící papír http://www.hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumen ... oneru.html )

Uživatelský avatar
Martinamater
Příspěvky: 29
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Martinamater »

Fildo a co výsledek ? Mně se moc nedaří kreslení fixem tak jsem si rikal ze bych zkusil něco jiného a narazil jsem na tu folii....

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Filda »

S tím papírem to bylo "docela" dobré ....... byl tam problém že se někdy na DPS přilepil i kousek lepidla :? (potom tam byl nevyleptaný flíček) ale ta folie vypada super dělaná přímo na DPS (ne jako barevné papíry) určitě bych to vyzkoušel :) ale nejlepší je asi fotocesta :D

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Na farebný papier som to skúšal aj já , podmienkou úspechu boli papiere od firmy STEPA. S nimi to funguje. Dá sa spravi￾ PCB s jedným prechodom cez vyvody SMD 806. Na presnejšie je treba použi￾ fotocestu.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Martinamater
Příspěvky: 29
Registrován: 06 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Martinamater »

díky Vám oboum. nad fotocestou jsem taky uvazoval, ale je u toho celkem narocny postup..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Jde o to, jak složitý plošňák chceš dělat. S těmi fixy děláš něco blbě (nebo používáš nevhodné fixy), já s tím problémy nemám.
Přečti si tohle: http://www.postreh.com/phprs/view.php?c ... 2006122802
Na serveru postreh.com právě probíhá změna kódování, takže, pokud se to nebude zobrazovat správně, vezmi to pravým tlačítkem a změň kódování na Windows.

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od tominekk »

No mě fotocesta nepřipadá moc složitá :-) Jde spíš o cvik a zkušenost. Dělal jsem DPS hodně způsoby (naželhlení jsem ale nezkoušel, ale až bude čas tak se na to vrhnu - plánuju to asi už tak rok :-)) a fotocesta mi připadá jako nejrychlejší, nejpřesnější a nejmíň se u ní nadřu. Pravdou ale zůstává, že je to krapet dražší metoda, ale ty výsledky za to stojí!
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#9 Příspěvek od SMITH »

2 HILL :Pekná ukážka klasickéj vyroby PCB pomocou fixi/ lievikového pera. Použival som dlhé roky, ale nako¾ko nedokážem spravi￾ rovnú èiaru od ruky tak so prešiel na fotocestu. Je to síce pracnejšie , ale vysledky majú profi vzhlad. Jednoduchšie veci pomocou far. papiera.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od stephunk »

Pred čmáraním fixou plošák ničím neprebrusuj,ani žiadne abrazívne prípravky.Fix zatečie do mikrorýh a na ostré mikrohrany sa nechytí.S fixou sa mi aj tak podarila len 1-2 dosky.Fixa bola 0,3ka ale parádna, teraz sa ich kvalita akosi posrala a už s ňou iba píšem na papier, o 1mm ani nehovorím.Potom som prišiel nato že fotocesta je pre mňa to pravé orechové-ak sa nič neodflákne, nič sa nepokazí...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

jednoznacna volba...fotocesta,vyzkousel jsem toho hodne a nic jineho me neuspokojilo,jak casove tak vysledkem...po par letech(deskach) ani navrh v PC netrva dlouho

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#12 Příspěvek od dolac »

FIXY? Fuj, je to škaredé a veľmi neprofesionálne. Odskúšal som asi všetky dostupné spôsoby, a ani ta fólia nestoji za veľa. Jednoznačne doporučujem fotocestu. Tá sa mi osvedčila. Pôvodne som tlačil na papier a ten spriehľadnil olejom. Neskôr sa však osvedčila tlač na foliu na osvitovej jednotke. Majú to bežne v rôzných reklamných štúdiach a za za nejú stovku ti vytlačia tvoju predlohu na kvalitnú foliu na formát A4. Výstup je treba v PDF, resp. nejaký postscript. Má to vysokú presnosť a vyrovná sa to takmer fotoplotru. Fotoemulziu si dnes kúpiš v spreji alebo sa daju kúpiť už nanesené dosky. Nasvieťiť, a trochu hydroxidu sodného na vyvolanie nie je tiež problém zohnať.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“