Web kamera na Notebooku Acer Aspire 3103

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veji
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

Web kamera na Notebooku Acer Aspire 3103

#1 Příspěvek od veji »

Dobrý den, mám Notebook Acer Aspire 3103 se zabudouvanou web kamerou. Problém je v tom, že jsem přeinstaloval soft na jiné Windows a tato kamera nefunguje. Dříve tam byl program Acer Orbi Cam. Nemám prosím někdo zkušenosti a radu jak tuto kameru opět zprovoznit? díky Jirka

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

nainstaluj driver pro kameru, pokud ho tam uy mas, tak si nainstaluj ten program orbi cam
jestli to nemas na CD, tak zkus stranky Acer, melo by tam byt vse ke stazeni

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Lepo »

No jednoduche to urcite nebude. Znemy to take resil a nevyresil. Acer ma sve specialne upravene windows a s tim to chodi.Spise bych zkusil pres Aidu hledat primo driver. Ten mas v pohode?

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Notebooky Acer mívají instalaci (instalační podobu) Windows v nějaké zvláštní partišně, tak zkusit po zazálohování všech důležitých dat obnovu.
Tedy pokud nepomůže samotný driver pro kameru.

Ano, OEM Windows pro notebooky mívají odedávna svá specifika.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Lepo »

Nagant píše:Notebooky Acer mívají instalaci (instalační podobu) Windows v nějaké zvláštní partišně, tak zkusit po zazálohování všech důležitých dat obnovu.
Tedy pokud nepomůže samotný driver pro kameru.

Ano, OEM Windows pro notebooky mívají odedávna svá specifika.
Nevytahnes, je to vyzkousene. Oni totiz vubec nedaji instalacku na CD, ale pouze na "D" oddilu na HDD a instalacku na CD chteji zaplatit!!!!! No znamy ji koupil, ale stejne to neslo.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Nemyslel jsem vygenerování instalačního CD ani separaci ovladače, ale "přemlasknutí" systému, tedy přepsání logické jednotky C: čistou instalací od dodavatele NB právě z té partišny, tam by podle mne mělo být zakomponováno vše.

Řešili jsme s bratrancem problém nenabíhajících XP Home, chtěli jsme to právě takto udělat, ale skončili jsme na neznalosti hesla pro započetí intalace (dodavatel "vtipně" nesdělil, default heslo 000000 tam nebylo).

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Lepo »

Zkus toto ... http://www.fullreleases.com/NewMembers/ ... %20orbicam .... ale budes muset asi zaplatit

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Lepo »

No jeste mozna zkusit nekoho komu to maka, at ti zkusi tu aplikaci stahnout jak z windows tak z program files, na tom uz by se nechalo stavet.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

a nestaci stahnout driver z
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... 00/driver/
nebo pro vistu (jestli jsi ji nainstaloval)
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... a/Drivers/
pak by ta kamera prece mela komunikovat s jakymkoliv softem
ne?

PS: nekdy delaji problemy kamery pokud nemaji stazene nejake ptakoviny z windows update (mozna staci u XP-cek SP2)

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PabloX »

Ja som musel pouzit specialny windows stiahnuty z netu, mam ACER aspire 5100, driver na kameru mam na instalacnom cd.

Uživatelský avatar
veji
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#11 Příspěvek od veji »

PabloX píše:Ja som musel pouzit specialny windows stiahnuty z netu, mam ACER aspire 5100, driver na kameru mam na instalacnom cd.
Ahoj díky za všechny příspěvky, ... mohl bych tě PabloX požádat o link případně zda by jsi mi to neposlal na mail? vejicv@seznam.cz , moc díky jirka

Uživatelský avatar
veji
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#12 Příspěvek od veji »

Cust píše:a nestaci stahnout driver z
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... 00/driver/
nebo pro vistu (jestli jsi ji nainstaloval)
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... a/Drivers/
pak by ta kamera prece mela komunikovat s jakymkoliv softem
ne?

PS: nekdy delaji problemy kamery pokud nemaji stazene nejake ptakoviny z windows update (mozna staci u XP-cek SP2)
Myslím, že DRIVER mám instalovaný OK, ale přesto to ve Skype nechodí. Viz. foto z ovládacích panelů[/img]
Přílohy
spravce zarizeni.gif
(8.6 KiB) Staženo 111 x

Uživatelský avatar
veji
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#13 Příspěvek od veji »

Prosím máte někdo ještě nějaké nápady

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PabloX »

veji píše:
PabloX píše:Ja som musel pouzit specialny windows stiahnuty z netu, mam ACER aspire 5100, driver na kameru mam na instalacnom cd.
Ahoj díky za všechny příspěvky, ... mohl bych tě PabloX požádat o link případně zda by jsi mi to neposlal na mail? vejicv@seznam.cz , moc díky jirka
No myslis link na ten windows? Ten uz nemam, stahoval to kedysi brat, ale skusim ti to zistit.

Uživatelský avatar
veji
Příspěvky: 9
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#15 Příspěvek od veji »

PabloX píše:
veji píše:
PabloX píše:Ja som musel pouzit specialny windows stiahnuty z netu, mam ACER aspire 5100, driver na kameru mam na instalacnom cd.
Ahoj díky za všechny příspěvky, ... mohl bych tě PabloX požádat o link případně zda by jsi mi to neposlal na mail? vejicv@seznam.cz , moc díky jirka
No myslis link na ten windows? Ten uz nemam, stahoval to kedysi brat, ale skusim ti to zistit.
Mam tam WinXP Profesional se servispackem2. Instalacni CD nemam. Nemohl by jsi mi namailovat z tveho CD cokoliv o OrbiCam. Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“