Plasma Panasonic TH42PV60

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Plasma Panasonic TH42PV60

#1 Příspěvek od Ralph »

Zdravím vás tady všechny a mám velkou prosbičku.Nevíte někdo z vás jak se dá dostat u této televize do servisního modu?Anebo popřípadě kde by se dal tento servisni kod pro vstup do servisního menu získat?

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

A co bys tam chtěl nastavovat ???

#2 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

A co bys tam chtěl nastavovat ?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: A co bys tam chtěl nastavovat ???

#3 Příspěvek od gumickar »

HiGhLaNdEr píše:A co bys tam chtěl nastavovat ?
No to by mě taky teda zajímalo :D

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od kozoka »

Možná si tam chce otestovat Panel :lol:

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Ralph »

Měl jsem právě jednu na opravu,kde dotyčný již neměl záruční list a spadl soft v paměti eprom.Sehnal jsem jej a pomocí programatoru pamět nakrmil a nyní potřebuji nastavit v servisním modu činnost invertoru ,napajení displeje,a spoustu dalších věci.Prosím kdyby někdo věděl jak se tam dostanu,tak mi napište třebas na muj mejl ivanekralph@seznam.cz.Předem vám děkuji

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

Ralph píše:Měl jsem právě jednu na opravu,kde dotyčný již neměl záruční list a spadl soft v paměti eprom.Sehnal jsem jej a pomocí programatoru pamět nakrmil a nyní potřebuji nastavit v servisním modu činnost invertoru ,napajení displeje,a spoustu dalších věci.Prosím kdyby někdo věděl jak se tam dostanu,tak mi napište třebas na muj mejl ivanekralph@seznam.cz.Předem vám děkuji
a víš, kde co má jak vypadat???? nebo to budeš nastavovat od oka??? jestli máš dokumentaci, máš i SM a jestli jí nemáš, pak nic nenastavuj. Já jí nemám, takže neposloužím.(ale mám pocit, že invertor se nenastavuje přez SM)

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

Invertor?????? Ten je snad v LCD :lol: Je to zdroj, který vyrábí vysoké napětí pro výbojky. Nechápu co chceš hledat v SM v plazmě Panasonic. V servisním modu můžeš otestovat panel, option byte, a zjíštíš odehraný čas. Veškeré nastavení v plazmě se provadí hardwarově tj. měřák osciloskop a nastavíš si napětí ve zdroji Us Vs dle technické dokumenatce, Y-SUS desku a Y-Scan desku včetně setup. např. P. Fiala z Panasonicu mě upozornoval že po výměně Scan nebo Sustain desek, musí být provedeno nastavení dle servisní dokumentace a věškeré pruběhy a napětí musí sedět nebo Panel půjde do háje. Japonci to vyžadujou. I po výměně DG Boardu není třeba lézt do SM.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“