OTF 471 - scart

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrba
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2007, 01:00

OTF 471 - scart

#1 Příspěvek od petrba »

Dobrý den,
mám následující problém: při připojení uvedeného TV s sat.rec. přes scart scart a nastavení RGB se obraz posune cca o 2cm doleva. Při nastavení sat.rec. na CVBS je pozice obrazu v pořádku, ale samozřejmě kvalita obrazu horší. Lze nějak posunout obraz do správné polohy při RGB?
A druhý problém při zapojení přes scart : příliš slabý zvuk oproti přepnutí televize na vstup z antény. Bylo by možno nastavit (zesílit) zvuk scartu samostatně?

Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

posun

#2 Příspěvek od Ivan_Ryger »

posun je sposobeny zlym nastavenim fazy horizontalnej sync. To bude vecou firmware, pokial sa dobra pamatam, robi sa to cez SM. Zvuk je asi slaby uz z vystupu satelitu. Da sa samozrejme zosilnit nejakym jednoduchym tranzistorovym zosilovacom. Ten tuner je zrejme nejaky atyp, alebo je chyba v nom. Vsetky su totiz normalizovane na linkovy vystup do SCARTu.
Ivan

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: OTF 471 - scart

#3 Příspěvek od jave »

petrba píše:Dobrý den,
mám následující problém: při připojení uvedeného TV s sat.rec. přes scart scart a nastavení RGB se obraz posune cca o 2cm doleva. Při nastavení sat.rec. na CVBS je pozice obrazu v pořádku, ale samozřejmě kvalita obrazu horší. Lze nějak posunout obraz do správné polohy při RGB?
A druhý problém při zapojení přes scart : příliš slabý zvuk oproti přepnutí televize na vstup z antény. Bylo by možno nastavit (zesílit) zvuk scartu samostatně?

Díky za každou radu.
Jaky ti to dela SAT? Neni to nahodou DIGI?

Uživatelský avatar
petrba
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od petrba »

Do servisního menu se dostanu když při zapnutí držím tlačítka hlasitosti, ale nevím co bych tam měl nastavit jinak (jsou tam asi jen čtyři volby z hlavy je přesně nevím, ale odpoledne so kouknu a napíši).
Satelit mám ORSAT CR-200, ale v něm to nejspíš nebude s jinou televizí obraz i úroveň zvuku je v pohodě.

Uživatelský avatar
petrba
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od petrba »

Tak jsem opsal to servisní menu a je tam:

I2C-BUS ON
RC ENABLED
CONFIG - 1 až 9 z hodnotami
1 14
2 0D
3 94
4 1E
5 AA
6 58
7 10
8 FF
9 31
přednastaveno je CONFIG 1 14

Nevíte někdo co bych měl zkusit změnit?

Díky Petr

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“