Domácí síť a NET po síti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Domácí síť a NET po síti

#1 Příspěvek od jave »

Mám router "TP LINK TL-R402M" do vstupu mám připojený přívod od netu. Vývod 1 do prvního PC, vývod 2 do druhého PC. Internet chodí bez problému na obou PC. Nejsou zadány žádné parametry viz obrázek. Chtěl bych zprovoznit malou domácí síť. Počítače se sice na vzájem vidí, ale nelze se spojit. Musím zadat nějaká DNS nebo podobně. Děkuji
Přílohy
Net.gif
(25.15 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

DNS zadavat nemusis, router ji priradi. Co myslis tim "nelze se spojit"? To ze se vidi myslis jako v ramci pracovni skupiny? Nemas zaplej firewall bez vyjimky na sdileni souboru?

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

forbidden píše:DNS zadavat nemusis, router ji priradi. Co myslis tim "nelze se spojit"? To ze se vidi myslis jako v ramci pracovni skupiny? Nemas zaplej firewall bez vyjimky na sdileni souboru?
Ano měl jsi pravdu. Odinstaloval jsem Kerio a šlape to jako hodinky. Tak ho znovu nainstaluji a budu hledat kde to povolit. Diky

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#4 Příspěvek od gepard »

Zdárec, v tom Keriu je to 2. záložka shora - "Síťová bezpečnost" a pak vpravo dole "Paketový filtr" - zvolíš tam co chceš propustit bez omezení .... a tatadadá. :lol:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

gepard píše:Zdárec, v tom Keriu je to 2. záložka shora - "Síťová bezpečnost" a pak vpravo dole "Paketový filtr" - zvolíš tam co chceš propustit bez omezení .... a tatadadá. :lol:
Moc diky vsem. Uz je to zcela OK

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“