Hp Omnibook 6100 x přehřívání

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Hp Omnibook 6100 x přehřívání

#1 Příspěvek od drabek06 »

Dnes jsem si donesl domu notebook HP omnibook 6100 a temer nespina ventilator na CPU. Zapne se pokazdy kdyz zapnu notebook tak na 5 vterin a ve win se zapne jen nekdy, ale skoro vubec ale notebook je horkej jak petnik.Na chladici od CPU jsem neudrzel ruku. Je to osazeny Pentiem III M 1.13GHz. Nevite jestli to je normalni ??? Byl bych nerad aby se to upeklo :cry: Jinak bezi stabilne, nehloda se . . .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Standart. Ten ventilator jen zjistuje zda je ok. pokud bys ho dlouhodobe zatizil mel by se po nejake dobe rozjet. Pokud se neseka a nevypina tak to neres. Notebooky jsou celkove delany na vyssi teploty.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Ses si jistej ??? Ted jsem vytahnul HDD pac jsem na nej potreboval neco dat a mel jsem co delat abych ho udrzel v ruce :? Asi to v tom zapojim tak te ten vetrak pojede furt na 50% a kdyz bude potreba tak se to samo zvysi na 100% jinak nevim, ale nelibi se me to. A ten HDD je na uplne druhy strane co CPU . . .

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Ja mam Omnibook 500 s procesorem 600 MHz a i kdyz ho mam manualne pres Speedstep na 500 MHz, tak mam zespodu asi 40-45°C. Vetrak mi jede, kdyz ho mam na 600 MHz a cca minutu v zatezi. Kdysi jsem tam mel 10GB disk a ten topil vic jak 40GB ted. Jinak o starsich NB se rika, ze je na kolenou mit moc nemuzes.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vombat »

Já mám HP Compaq nx 8220 a také topí celkem slušně.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Tam to není jen o CPU ale o vsech komponentach. On se taky chladi castecne vedenim tepla. Plochou. Pokud toto udelas s ventilatorem tak ti v nem brzy odejdou loziska. Neni staveny na trvalý provoz. A stejne tím zbytek notebooku moc neochladis. Jinak na chladici CPU je nalepka Warning Hight Temperature tak asi tak :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem dal zabalit 4GB slozku a asi po 5 minutach zacal foukat a fucel jak vzteklej :wink: Takze se ten vetrak zapina az kdyz se uz roztejka. Teplota HDD se pohybuje okolo 51 stupnu . . . :?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

40-45 stupňů je normální. 51 stupňů na hardu také.
Prostě je jedno jakej máš NB, počítej s tím že některé (starší) mají malý ventilátor a ten pak může fungovat a řvát jako turbína. Nové HP to mají bez problémů. Kritickými teplotami bych nazýval 60-64 stupňů na hadru bez spuštění ventilátoru. Pokud bys chtěl něco spravovat, tak jednou za 2 roky se vyplatí ten ventilátor vyměnit z správný typ (ne jen levný) a při té příležitosti zkontrolovat dotyk cpu s chladičem (silkonovou pastu atd.)

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od drabek06 »

To je teda sileny ! To si na tom muzu rovnou opejkat spekacky :lol: To ten HDD v tom asi nema velkou zivotnost, ze ??? Nebo to je na to staveny ??? Kdyz si predstavim 51 stupnu u normalniho HDD tak to me vstaval vlasy hruzou ! Ted jsem instaloval win a kdyz jsem vyndaval CD z mechaniky tak bylo taky horky, se to v tom roztavi. Pred timhle notebookem jsem mel Toshibu satellite PRO 4280 ( PIII 500MHz) a tam vetrak fucel temer furt, a nejak extra to teply nebylo. Ale tohle je hotovej varic, ale je to zas tichoucky . . .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Víc mu vadí otřesy když není zaparkovaný. Třeba přenášíš zaplý notebook a tak. Nekter IBM mají dokonce detekci pádu aby zaparkovaly hlavy a minimalizovalo se poškození.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

Vim, vim. Mel jsem tu cest s tim IBM pracovat. Dokonce to ma program a ten ukazuje v jaky poloze ten notebook prave je a ukazuje kdyz zastavuje HDD. Je to fakt vychytavka.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

rozpaleny noutbuky

#12 Příspěvek od Puda »

ZDAR CHLAPACI! mam taky dotaz ohledne notasu
to ze topi jaxvin to sem si uz vsim -menil jsem disk ze 40ky na 100 a myslel sem ze ta nova 100ka bude topit min -no ma porad kolem 50ti stupnu
ale zajimavy je ze pentiumM topi min jak celeron -kamos ma celerona 1.3Ghz a ma k nemu 135W zdroj -je to notas HP presne typ nevim ja mam P4 2Ghz (Compaq) a zdroj 80W ten jeho celeron je o 2 roky novejsi
a kdyz subektivne srovnam vykon tak jedou oba asi stejne ale ten jeho celeron je proti tomu mymu rozpalenej jak petnik takze mi nejde do hlavy
proc to my pentium nebezi na plnej vykon- az kdyz pustim neco co ho vazne zatizi (treba hra Painkiller) tak se ten muj kram rozkucka na 2Ghz jinak pri bezny praci porad jede na 1.2Ghz (Eagle,VagCom,Office,TC,Traktor)
furt jede pomalu a nemuzu ho primet k rychlejsi praci i kdyz by na to podle myho mel. Von si na tom celeronu pusti to co ja a trva to stejne dlouho jako u mne. Takze nevite nekdo jak nastavit ten takt na 2Ghz napevno? (myslim pri napajeni ze site) v tom Painkillerovi jsou u nej patrny zaseky kdyz nekoho rozsvinim na kasi u me ne -ale to je jedinej rozdil ve vykonu jinak
von ma este o 256MB pameti min nez ja
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

pentiumM je mobilní tedy umi snizit svuj okamzity vykon a tedy svuj prikon na nutnou potrebu. Kdybys mel ciste pentium taky by ti to topilo. Pouziva se to v levnejsich verzich notebooku a jsou to klasicka cpu jako ve stolnim PC.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od drabek06 »

tak teplota HDD se me vysplhala na na 59 stupnu :? A vetrak se ani nehne :cry:

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

drabek06 píše:tak teplota HDD se me vysplhala na na 59 stupnu :? A vetrak se ani nehne :cry:
Stejne ti hdd chladit nebude. nehledej problemy tam kde nejsou :wink:
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“