CTV 2124stereo

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

CTV 2124stereo

#1 Příspěvek od freedigital »

Zdravim... Telky opravujem par rokov ale toto sa mi este nestalo... Mam telku CTV 2124st v ktorej bolo vadne VN. Prskalo a nezapinalo... Vymeni som VN, BU508DF + kondik a komplet elektrolity od zdroja po VN a dokonca aj videoprocesor TDA8840. Telka samozrejme chodi. Problem je ale ten, ze ak znizim jas a nasledne kontrast tak mi scerna cele menu. Ak toto iste urobim na AV, Tak scerna aj cela modra plocha. Uz som z toho zufaly. Cim to moze byt ? Napetia sedia na desatinku presne... Fakt tomu nerozumiem... Poradte niekto prosim co najskor... Vopred dik...
:?:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

A co eepromka...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od freedigital »

Toho svaba s osd-ckom som este neskusal... Len sa mi to trosku nezda, pretoze z neho ide len cisty signal. Ten predsa nemeni uroven napetia na zobrazenie OSD, ci ano? Urcite dam vediet ked to dobojujem do uspesneho konca. Lenze diodky som si presiel vsetky a vsetky su OK. To je divne ze bezne pri vymene 8840 sa mi trosku zmenia farby alebo minimalne nesedi ich pomer... Ale u tohoto absolutne totozne... Krasny pomer farieb, zarovnane hrany a dokonca ostry ako ziletka, len to stmavovanie...
:!:

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od tibi »

len nezabudni tie diodky merat nie zaletovane.lebo vsetko bude ok aj ked nie je.

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od freedigital »

To je mi jasne... Ale dik...
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od freedigital »

Ale inak hral som sa s viacerimy OVPckami a zistujem ze to robia takmer vsetky... Asi budem len puntickar, mam taky pocit...
Co vy na to?
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od freedigital »

Ked ho este trosku zvysim uz vidim spetne behy luca...
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od freedigital »

Poslem zajtra. Dnes mam uz dost. Ale ide to asi takto. Ked naladim U2G pri maximalnom jase a kontraste tak ze nevidim spetne behy a farby niesu skreslene, tak je to OK... Potom idem s jasom dole az na minimum, vsetko ok. Na to idem stahovat kontrast. Ked som asi v polovici, zacne mi stmavovat OSD az z neho uroby cierny obdlznik. Obraz este trosicku vidiet ale menu je uz len cierny obdlznik...
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#13 Příspěvek od Miri »

Tipoval bych to na obrazovku. S podobným problémem jsem se nedávno potýkal. Byl to nějaký typ OVP.Podle mě tam už nestíhá automatika vyvažování bílé a procesor pak krapet přehání. Po výměně za "repasku" s Retonu problém vyřešen.
Miri

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od freedigital »

Toto si myslim aj ja ze obrazovka odchadza. Ma totiz na povodnej obrazovke nabehanych 35000 hodin a posledna zavada bola prskajuce VN trafo... Takze kaslat na neho... Nechcu donho investovat viac nez 500,- tak ho kaslem... Dik vam za pomoc. Ked mozem byt ja nejako napomocny, kontaktujte... Moje zameranie : siete, PC, autodiagnostiky a solarne zdroje...

CAW
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“