Jak pøevedu analogový zvuk z mgf kazety na CD (MP3) ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
PavelFF

Jak pøevedu analogový zvuk z mgf kazety na CD (MP3) ?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Mám v autì (služebním) nové autorádio, které už neumí mgf. kazety. Mám spousty kazet s angliètinou (nahrané kdysi z TV ). Doteï jsem si je na cestách pouštìl furt dokola, abych aspoò nìco pochytil, protože jsem líný se uèit systematicky.

Potøeboval bych nìjak pøevést zvuk z MC kazet na CD (napø. v MP3).
O kvalitu zvuku nejde, dùležitý je ten obsah.

Jak na to? Nìjak nacházím jen pøevodníky z digitálních formátù do jiných digitálních formátù.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

přes PC, audio do vstupu zvukovky a nahrávat nějakým audio editorem (SoundForge, Goldwave...) a pak uložit v mp3 a vypálit.
Je to tak zdlouhavé, že by se ti snad vyplatilo vozit externí kazeťák a připojit ho do toho "auto audio".

PavelFF

#3 Příspěvek od PavelFF »

Díky. Nevìdìl jsem, že mám hledat "audio editor".

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

nějaká jednoduchá forma audio editoru je myslím obsažena i v Neru, Nero Wave editor nebo tak něco. Ale jestli máš těch kazet víc, tak celý ten proces fakt vřele nedoporučuju :roll:
než to převedeš, budeš mít šedý vous po prdel.. teda zepředu

PavelFF

#5 Příspěvek od PavelFF »

V èem spoèívá ta zdlouhavost? Dejme tomu, že jedna lekce trvá 30 minut. Jak dlouho to mùže zabrat (za pøedpokladu, že už zvládnu program), než to pøevedu na MP3 soubor na disku.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Zdlouhavost je v tech 30minutach. Prevod u dnesnich pc je v realnem case. Tedy ukladas primo do mp3. Nejvice casu tedy zabere poustet to z toho kazetaku a nahravat.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Občas takový unikáty (MC, LP) dělám přes Audacity a plná spokojenost.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

No jestli to radio ma externi vstup audio signalu tak bych pozil nejakyho staryho walkmana a bylo by :wink: Odpadl by nejakej prevod a vypalovani a tak . . .

PavelFF

#9 Příspěvek od PavelFF »

Dík za rady, hoši. Já nikam nepospíchám. Když jsem stahoval Amara z Rapidshare, tak to taky trvalo s tìmi nutnými pauzami nìkolik dnù až týdnù a nijak mi to nevadilo.
Pøece to mùžu spustit a jít dìlat mezitím nìco jiného.

Pøedstava manipulace s dalším pøehrávaèem v autì a (spousta kazet , starost o baterky, pøelámané kabely,...) mì naopak vùbec neláká. Pøedpokládám, že na jedno CD se vejde víc MC kazet najednou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Na jedno CD toho vojde vo formate MP3 ako nasraneho :) Pri 128kbps MP3 zabera 1 minuta priblizne 1MB, takze tam vojde >10 hodin.

PavelFF

#11 Příspěvek od PavelFF »

rnbw: To mi bude staèit teoreticky míò jak jeden CD kotouèek.

Akorát nevím, jak v tom budu hledat, kde jsem naposledy skonèil. Asi se to bude spouštìt pokaždé znovu od zaèátku, že ? Takže nakonec budu muset tìch kotoèkù pøece jen nasekat víc, i když budou poloprázdné.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#12 Příspěvek od jave »

Zkus jetAudio, klidne poslu emailem. Nahravas rovnou do MP3, muzes strihat a i vypalovat. Max spokojenost

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

no, každý má jiné představy o volném čase :wink:
nevím jak si který přehrávač poradí s mp3 tituly, jinak vždycky je možnost vypálit to jako jednotlivé "skladby" do tracků do audio CD, pak se tam vejde nějakých 80+ minut.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Kazdu cast si daj ako jednu MP3, hadam kazdy prehravac vie prechadzat mezdi MP3 ako medzi trackami na audio CD. Niektore vedia aj v ramci jednej MP3 "pretacat" dopredu aj dozadu.

PavelFF

#15 Příspěvek od PavelFF »

Asi budu muset nahlédnout do návodu.

Vlastnì by mi nejvíc vyhovovalo, kdyby ten pøehrávaè mìl funkci "náhodný výbìr skladeb" napøeskáèku a umìl to i v MP3. Tak by pokaždé zaèala hrát jiná lekce, nezáleží na tom, která.

Hlavnì se moc nechci probírat nìjakými menu - èlovìku je líto zastavit, protože by to zabralo celých 30 vteøin, hrabe se v rádiu za jízdy a skonèí v pøíkopì.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“